یوکون استریکر ؛ بزرگترین ترن هوایی جهان در کانادا | مهاجرت توریستی به کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

یوکون استریکر ؛ بزرگترین ترن هوایی جهان در کانادا

یوکون استریکر ؛ بزرگترین ترن هوایی جهان در کانادا

ترن هوایی یوکون استریکر (Yukon Striker) جدیدترین ترن در سرزمین عجایب کانادا می باشد. این ترن سریعترین، بلندترین و طولانی ترین ترن جهان است که سرعت آن به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

طراحان می گویند که این ترن هوایی، مسافران خود را به سفری به طول ۵۸۳۳ متر می برد؛

طول برخی از مسیرهای آن برابر با ۱٫۲ کیلومتر است و در ارتقاع ۷۵ متری ساخته شده است. از فراز این ترن، می توانید خط افق تورنتو را در فاصله ای دور ببینید!

یک عنصر «مکث و شیرجه» در این ترن هوایی وجود دارد که باعث می شود پاهای مسافران در هوا آویزان بماند و مسافران، پس از سقوط در زاویه ی ۹۰ درجه از ارتفاع ۷۵ متری، احساس کنند روی لبه ی صندلی های خود آویزان شده اند.

یوکون استریکر پس از شروع به حرکت، با شیرجه ی مستقیم به داخل یک تونل زیر آبی، از سرعت ۰ به ۱۳۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

سپس، از یک ریل فولادی بالا می رود و مسافران را بعد از چهار پیچ ۳۶۰ درجه ی پرهیجان با بی وزنی ناشی از گرانش به جلو سوق می دهد.

یوکون استریکر، بلندترین ترن هوایی شیرجه زن در جهان است.

«نورم پرتوفشک» (Norm Pirtovshek)، مدیر کل پارک، در بیانیه ای گفت:
این کار، بزرگ ترین سرمایه گذاری است که از زمان آغاز به کار این پارک انجام شده است.
از این که سال آینده یک هیجان جهانی و یک تجربه ی بی نظیر را به مهمانان مان عرضه می کنیم، بسیار خوشحال و هیجان زده ایم.

یوکون استریکر، قلب تپنده ی «فرونتیر کانادا» خواهد بود و ویژگی های مهیج و رکوردشکنی دارد که در هیچ ترن هوایی دیگری در جهان مشابه آن وجود ندارد.

«بولیگر و مبیلارد» (Bolliger & Mabillard)، طراحان ترن هوایی یوکون استریکر، معتقد هستند که این ترن مدعی ثبت چند رکورد جهانی است.

یوکون استریکر، هفدهمین ترن هوایی این پارک است.

این ترن در منطقه ی جدید «فرونتیر کانادا» در این پارک موضوعی نصب می شود و اولین ترن هوایی شیرجه زن کشور است.

گفته می شود که یوکون استریکر با توجه به موضوع هجوم جویندگان طلا به این منطقه در اواخر قرن ۱۸۰۰ میلادی طراحی شده است. مسافران زیادی در آن سال ها به امید یک شبه پولدار شدن به منطقه ی یوکون سرازیر شدند.

سرزمین عجایب کانادا، زمینی به مساحت ۳۳۰ هکتار را در «وائوگان» در ۴۰ کیلومتری تورنتو شامل می شود و در ابتدای دهه ی ۱۹۸۰ گشوده شد.

چندین سال پی در پی است که این پارک، پربازدیدترین پارک موضوعی فصلی در آمریکای شمالی است و سال گذشته، بیشتر از ۳٬۵۰۰٬۰۰۰ نفر از گیت های ورودی این پارک گذر کرده اند.

با اضافه شدن یوکون استریکر به سرزمین عجایب کانادا، اکنون این پارک مضمونی ۱۷ ترن هوایی بزرگ دارد که از این لحاظ، در میان سه پارک برتر جهان قرار می گیرد. بنابراین، اگر شما به دنبال کمی هیجان هستید، این پارک و ترن جدید آن را باید در فهرست سرگرمی هایی که حتما باید تجربه کنید، بگنجانید.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )