گزارش سه ماهه اول سال 2021 برنامه مهاجرتی کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

گزارش سه ماهه اول سال 2021 برنامه مهاجرتی کانادا

کانادا همراه با زیر نظر داشتن اهداف مهاجرتی خود رکورد ها را جا به جا می کند!. طبق گزارش سه ماهه اول سال 2021 برنامه مهاجرتی کانادا، و با صدور 44.124 دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت، این دوره به عنوان گسترده ترین سه ماهه سال از زمان راه اندازی اکسپرس انتری در سال 2015، ثبت شد.

مراحل جذب مهاجر کانادا از طریق اکسپرس انتری در سال 2021

اکسپرس انتری، روش اصلی کانادا برای پذیرفتن مهاجران در گروه اقتصادی بوده و شامل دو مرحله است.متقاضیان در مرحله اول می بایست معیار های صلاحیت یکی از برنامه های مهاجرتی نیروی کار ماهر که توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شوند را داشته باشند. متقاضیان واجد شرایط سپس، مشخصات خود را در وب سایت دولت وارد کرده و بر اساس معیار های سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات، مهارت در زبان و سابقه کار، در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز کسب می کنند.

در مرحله دوم، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) با برگزاری قرعه کشی های اکسپرس انتری، متقاضیان موفق را به اقدام برای اقامت دائم کانادا دعوت می کند. بطور کلی، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) این قرعه کشی ها را هر دوهفته برگزار، و متقاضیانی که دارای بیشترین امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) می باشند را دعوت می کند. این رویه اما، به دلیل شیوع ویروس کرونا موقتا قطع شده است.

اکنون، و در زمان همه گیری، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بیشتر تمرکز خود را بر متقاضیان حاضر در کانادا قرار داده است. در نتیجه قرعه کشی های مختص به یک برنامه مهاجرتی بخصوص عرف جدید این کشور می باشد.

گزارش برنامه مهاجرتی اکسپرس انترس در سه کاه اول سال 2021

در سه ماهه اول سال 2021، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، میان برگزاری قرعه کشی های مختص به برنامه های مهاجرت استانی (PNP) و قرعه کشی های مختص به برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC) در حال جابجایی بود. در مجموع، ده قرعه کشی اکسپرس انتری در سه ماهه اول سال 2021 برگزار شده است که از این تعداد، شش قرعه کشی مختص به برنامه مهاجرت استانی، و چهار تای باقی مانده مختص به برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC) بوده است. در نتیجه این قرعه کشی ها، شاهد صدور 41.708 دعوتنامه برای متقاضیان برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC)، و 2.416 دعوتنامه برای متقاضیان برنامه مهاجرت استانی (PNP) بودیم.

به جز نوناووت و کبک، تمامی مناطق و استان ها دارای برنامه مهاجرت استانی (PNP) بوده و به دنبال پذیرش نیروی کار ماهر برای افزایش توسعه اقتصادی هستند. برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC) اما برای افرادی است که در کانادا مشغول به تحصیل یا کار بوده اند. متقاضیان این برنامه می بایست حداقل یک سال تجربه کار در کانادا و دارای حداقل مهارت زبانی مورد نیاز باشند.

گزارش قرعه کشی 13 فوریه 2021، سورپرایز روز شنبه

اداره مهاجرت در روز شنبه، 13 فوریه سال 2021، قرعه کشی غیر منتظره و بسیار گسترده ای برگزار کرد. بر اساس گزارش سه ماهه اول سال 2021 برنامه مهاجرتی کانادا، این قرعه کشی بیشتر بار این قسمت از سال جاری را به دوش کشید و صدور 27.332 دعوتنامه اقدام برای اقامت دائم را با خود به همراه داشت. برای اینکه بهتر مقایسه کنید و متوجه گستردگی این قرعه کشی غیر منتظره شوید، باید بدانید که در دومین قرعه کشی بزرگ اکسپرس انتری تنها 5000 متقاضی مهاجرت دعوت به اقدام برای اقامت دائم شده اند. این قرعه کشی مختص به برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC) و متقاضیان تنها به 75 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) نیاز داشتند که پایین ترین امتیاز CRS در تاریخ تمامی قرعه کشی های کانادا است.

طبق گزارش سه ماهه اول سال 2021 برنامه مهاجرتی کانادا، این قرعه کشی 62 درصد از کل دعوتنامه های اقدام (ITA) صادر شده را پوشش داد. قبل از شیوع همه گیری، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حدود سه ماه این تعداد دعوتنامه را صادر می کرد، اما به لطف همه گیری، شاهد برگزاری قرعه کشی به این گستردگی بودیم. در مقایسه با سه ماهه اول سال 2020، که 22.600 متقاضی مهاجرت دعوت به اقدام برای اقامت دائم شدند، مجموع دعوتنامه های صادر شده در این سه ماهه نزدیک به دو برابر شده است.

یکی دیگر از دلایل این اتفاق، تلاس اداره مهاجرت برای جبران کاهش تعداد مهاجران در سال 2020 می باشد. برای این کار، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برنامه سطوح مهاجرتی سه سال آینده خود، که بسیاری آن را جاه طلبانه می دانند را اعلام نمود. و در نتیجه آن، پذیرش 401.000 مهاجر جدید، هدف سال 2021 و اکسپرس انتری به عنوان تامین کننده یک چهارم آن ها معرفی شد.

با توجه به تاثیرات مداوم همه گیری ویروس کرونا بر مهاجرت، بخش عمده تمرکز اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به دعوت از متقاضیان برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی (CEC) معطوف شده است. به گفته این اداره: حدود 90 درصد از این متقاضیان در کانادا حضور دارند.

برنامه های مهاجرت استانی همسو با اکسپرس انتری در راستای گزارش برنامه مهاجرتی کانادا

بسیاری از برنامه های مهاجرت استانی، با اکسپرس انتری همسو هستند. به این معنا که متقاضیانی در نظر گرفته می شوند که دارای پروفایل اکسپرس انتری هستند. موفقیت در این قرعه کشی ها، 600 امتیاز به مجموع امتیازات متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) اضافه کرده و صدور دعوتنامه اقدام (ITA) برای اقامت دائم را برای آنان تضمین می کند. تا به حال در سال جاری، استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، و ساسکاچوان همگی برای متقاضیان اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده اند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )