کمک دولت کانادا به دانشجویان در همه گیری بیماری کرونا کووید 19 COVID 19
مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

کمک دولت کانادا به دانشجویان در دوران کرونا COVID19

کمک دولت کانادا به دانشجویان در دوران کرونا COVID19 از طرف دولت کانادا اعلام شد. دانشجویان در کانادا می‌توانند درخواست کمک مالی خود برای COVID19 را، از روز جمعه 15 May ثبت کنند.

تعطیلی نسبی اقتصاد کشور در دوران همه گیری کرونا باعث ایجاد چالش های جدیدی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که نیازمندان یافتن کار هستند، شده است. نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو در طی سخنرانی روزانه ی خود در روز 13 می، تاریخ اجرایی شدن این برنامه 9 میلیاردی را اعلام کرد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی که واجد شرایط دریافت مبلغ 1250 دلار کانادا هستند میتوانند این کمک هزینه را طی 3-5 روز دریافت کنند.

او توصیه کرد داوطلبان برای ایجاد یک حساب بر روی سایت سازمان درآمد کانادا (CRA) اقدام کرده و بعد از ثبت نام از انجام هر چه سریع تر این روند اطمینان حاصل نمایند. دانشجویانی که به علت شرایط حاضر و همه گیری این بیماری کار خود را از دست داده و یا برکنار شده اند، واجد شرایط برای دریافت 1.250 دلار از ماه می تا آگوست هستند. این مزایا همچنین برای دانشجویانی که شغل دارند اما درآمد آنها کمتر از 1000 دلار است نیز در نظر گرفته شده است.

دانشجویانی که بستگان وابسته به خود دارند و یا دارای معلولیت می باشند 2000 دلار در ماه دریافت می کنند. به همان مقدار که بودجه شرایط اضطراری کانادا (CERB) به کانادایی هایی که درآمد خودشان را به دلیل این بیماری جهانی از دست داده اند ارائه می‌دهد. دانشجویانی که هنوز اظهارنامه مالیاتی ارائه نکرده اند باید برای ثبت شماره بیمه اجتماعی خود با CRA تماس حاصل نمایند.

آن دسته از دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا که این کمک مالی اضطراری را دریافت می کنند لازم است تعهد دهند در جستجوی کار در تابستان خواهند بود و از طریق ارتباط با بانک شغلی دولتی جهت کمک به کارفرمایانی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقدام نمایند.

دیگر اقدامات کمک دولت کانادا جهت کمک به دانشجویان در دوران کرونا COVID19 اعلام شده ‌است عبارتند از:

  • یک مقرری بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای داوطلبان دانشجو (بسته به مقدار ساعات کار آن‌ها).
  • اقدامی برای دو برابر کردن مقدار بورسیه دریافتی برای دانشجویان واجد شرایط .
    (کمک هزینه تا ۶۰۰۰ دلار برای دانشجویان تمام ‌وقت و تا ۳۶۰۰ دلار برای دانشجویان نیمه‌ وقت).
  • افزایش حداکثر میزان هفتگی که از طریق برنامه وام‌های دانشجویی کانادا در سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ فراهم شده است که از 210 دلار به 350 دلار افزایش می یابد.
  • افزایش 75 میلیون دلاری بودجه حمایت از دانشجویان بومی در تحصیلات تکمیلی

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )