کار کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت از طریق کار, مهاجرت به کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا

با توجه به اینکه زندگی در کانادا مزایای بسیار زیادی دارد و همچنین دلار کانادا جزء معتبرترین ارزهای بین المللی محسوب می شود هر ساله تعداد کثیری از مردم جهان از طرق مختلف مانند تقاضای کار به این کشور مهاجرت می کنند. در این مطلب سعی شده به برخی از مزایای کار در کانادا و همچنین شرایط دریافت ویزای کاری کانادا اطلاعات جامعی ارائه شود.

مزایای زندگی در کانادا

 • اقتصاد بسیار قوی
 • مالیات کم و نیاز به سرمایه‌ی اندک برای کسب و کار
 • پژوهش و نوآوری بهتر
 • زندگی با کیفیت بالا در کانادا

مهاجرت به کانادا راه‌ها و روش‌های مختلفی دارد که یکی از این روشها گرفتن ویزای کار در کانادا است. البته شرایط و مدارکی مورد نیاز است.

در ابتدا باید اشاره شود که دریافت ویزای کاری کانادا تحت قوانین مهاجرتی کانادا است و بقیه استانها بجز استان کبک تقریبا 100 درصد تابع قوانین فدرال کانادا خواهند بود. مثلا متقاضیانی که از کارفرمایی در استان کبک پیشنهاد کاری (Job Offer) دارند باید نامه کتبی از استان کبک داشته باشند که نشان دهد استان کبک با پیشنهاد کاری آنها موافقت نموده است.

برای اینکه بتوانید ویزای کاری بگیرید باید شخصی که تابعیت کانادایی دارد و دارای یک شرکت در کانادا است (کارفرما) برای شما دعوت نامه کاری بفرستند.

ویزای کار در کانادا

ویزای کاری کانادا برای متقاضیان کار در کانادا است، که تابعیت کانادا را ندارند. توابع دولت کانادا می توانند در هر کجای کانادا که تمایل دارند مشغول به کار شوند اما یک فرد خارجی فقط تحت شرایط خاصی می توانند در کانادا مشغول به کار شود.

مجوز یا ویزای کاری چیست؟

مجوز یا ویزای کاری برگه ای است که در آن اطلاعاتی مانند تاریخ اعتبار ویزای کاری درج شده است. این ویزا به فرد متقاضی اجازه می دهد که در کانادا کار کند. اما مجوز کار کانادا، به معنای مجوز ورود به کانادا نیست. یعنی برای ورود به کانادا باید دارای ویزای کانادا باشید این مجوز به محض ورود به کانادا به فرد متقاضی ارائه می شود.

برای اکثر پیشنهادات شغلی در کانادا نیاز به دریافت مدرک به نام LMIA است. این مدرک از سمت اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (Employment and Social Development Canada) صادر می شود. این مدرک ثابت می کند که کاری که فرد متقاضی کار در کانادا انجام می دهد تاثیر منفی بر روی بازار کار کانادا ندارد و پیش نیاز مجوز کار کانادا است.

لازم به ذکر است که دریافت تأییدیه LMIA سخت ترین مرحله در دریافت ویزا و اجازه کار است. لذا برای دریافت خدمات مشاوره در این قسمت با مشاورین مهاجرتی ایلیا تماس بگیرید.

مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه متقاضی مجوز کار در کانادا

میزان آشنایی شما با یکی از زبان های رایج در کانادا به جایی که شما قرار است در آنجا کار کنید و اینکه اطرافیان شما با چه زبانی صحبت می کنند بستگی بسیار زیادی دارد. مثلا اگر در کبک کار می کنید و با مشتریان زیادی روبرو هستید باید به زبان فرانسه تسلط کامل داشته باشد.

به یاد داشته باشید که با توجه به میزان تسلط شما به زبان های خارجی و با توجه به شغلتان، باید مدارک مرتبط با مهارت زبان‌های خارجی را ارائه دهید. توجه داشته باشید که افسر اداره مهاجرت در جهت اثبات توانایی شما برای انجام شغل پیشنهاد شده با شما مصاحبه ای خواهد داشت. امکان دارد در هنگام دریافت تاییدیه LMIA نیز مصاحبه دیگری داشته باشید.

یکی از راههای حذف مصاحبه با افسران اداره مهاجرت ارائه مدرک زبان است. برای انگلیسی IELTS و سلپیپ و برای فرانسه مدرک تف (TEF) مورد نیاز است. این امکان وجود دارد که افسر مهاجرت با مشاهده مدارک لازم مرتبط با مهارت زبانی شما از مصاحبه صرف نظر نماید.

اگر زبان فرانسه زبان روزمره شما باشد، مانند افراد زیر:

 • مدرسان زبان فرانسه
 • کارمندان سفارت های فرانسوی زبان
 • فرد متقاضی ساکن یکی از کشورهای فرانسوی زبان باشد که ثابت کند به طور روزمره با زبان فرانسه سر و کار دارد.
 • اگر فردی ثابت کند که زبان روزمره اش زبان فرانسه است، به راحتی می تواند بدون مصاحبه و حتی ارائه مدرک زبانی، ویزای کار کانادا را دریافت نماید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در کانادا

 1. پاسپورت جدید و پاسپورت های قدیمی
 2. مدرک LMIA (قبلا درباره این مدرک توضیح داده شده است.)
 3. برای کار در کبک مدرک گواهینامه پذیرش کبک (CAQ)
  لازم به توضیح است به اجازه اقامت موقت در استان کبک که از طرف این استان صادر می شود گواهینامه پذیرش کبک (CAQ) گفته می شود. که مخفف کلمه فرانسوی Certificat d’acceptation du Québec می باشد و لذا متقاضیان ادامه تحصیل در استان کبک نیز، قبل از ارسال تقاضای ویزای تحصیلی موظف به دریافت این نوع تأییدیه می باشند.
 4. مدارکی که ثابت کند شما پس از انجام کار خود به کشور مبدأ باز خواهید گشت. (با نظر مشاور مهاجرتی تهیه گردد)
 5. اگر شخصی مانند همسر و فرزندان به همراه دارید، مدارک هویتی لازم برای اثبات رابطه‌ی خود با همراهان و فرم تکمیل شده همراه شما الزامی است.
 6. فرم های تکمیل شده اختصاصی

این مدارک تنها اشاره کوچکی برای آشنایی شما متقاضیان محترم کار در کانادا بود. لذا جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین ارشد ایلیا در دفتر مهاجرتی کاریابی ایلیا تماس حاصل نمائید.

هنگام درخواست ویزای کار باید هزینه هایی مانند هزینه‌ انگشت نگاری جهت دریافت اپلیکیشن و… را در نظر بگیرد.

کار سیاه یا غیر قانونی چیست؟

اگر فردی بدون داشتن مجوز کار (Work Permit) در کانادا مشغول به کار شود در حال انجام کار سیاه یا غیرقانونی است. اگر شخصی در این زمینه مجرم شناخته شود از کانادا اخراج می شود و در برخی موارد هم موظف به پرداخت جریمه و یا به زندان محکوم می شود.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )