کوآپ (CO-OP) کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

کوآپ (CO-OP) کانادا

در حال حاضر، اغلب مردم به دنبال راه هایی هستند که بتوانند از آن طریق به آرزوهای خود دست پیدا کنند. برخی رسیدن به این موفقیت را مهاجرت به کشورهای خارجی می دانند. کشور کانادا نیز از جمله مناطقی است که به دلیل امکاناتی که دولت آن برای مهاجران و علاقه مندان اخذ ویزای کانادا در نظر گرفته، در صدر لیست سرزمین های مهاجر پذیر واقع شده است. در واقع می توان گفت که دریافت ویزا ( آن هم ویزای کوآپ ) ، اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا در دنیای امروزی به دغدغه ای برای افراد جوان مبدل شده است. شاید شما نیز یکی از این افراد باشید

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا چیست؟ ویزای کوآپ کانادا

ممکن است با خواندن این عنوان سوالاتی در ذهن داوطلب اخذ ویزای تحصیل در کانادا به وجود آید که چگونه می توان پس از تحصیل صاحب شغل شد یا اینکه برنامه CO-OP کانادا در خصوص چه مواردی است؟

آیا می توان با تحصیل موفق به اخذ اقامت کانادا شد؟ همه این سوال ها بدون شک در ذهن تمامی متقاضیان به وجود خواهد آمد. بهتر است در ابتدا تعریفی کلی از تحصیل همراه با ضمانت کار در کانادا بیان کنیم. چرا که تمامی دانشجویان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی دغدغه پیدا کردن شغل را دارند.

پس اگر بتوانند با گذراندن دوره های آموزشی و تحصیل کردن در دانشگاهی که خدمات دوره کوآپ کانادا را ارائه می دهد، صاحب کسب و کار شود، از این روش بسیار استفاده خواهند کرد.

یکی از روش های کار حین تحصیل در کانادا CO-OP است که این امکان را به دانشجو می دهد که پس از تحصیل و بدون نگرانی صاحب شغل شود. برای مثال وی می تواند از طریق تحصیل در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده این دوره اقدام کند.

شش ماه الی یک سال به اتمام دوره بپردازد و پس از آن نیز به همان اندازه در حرفه ای مربوط به تخصص خود مشغول به کار شود. دقت کنید که علاقه مندان در صورت پرداخت هزینه های مربوطه به دوره ها و رشته های دانشگاهی، پول بیشتری را با کار کردن و اخذ حقوق ماهیانه توسط آن شرکت، دریافت خواهند کرد.

شرایط اساسی برنامه کوآپ (CO-OP) کانادا چیست؟

لازم به ذکر است که برنامه CO-OP کانادا، برنامه ای است که در آن دانشجویان فرصت کار در یک صنعت مرتبط با رشته خود را پیدا می کنند. اکثر برنامه های مربوط به تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا به گونه ای طراحی شده اند که هر ترم یا ترم تحصیل با یک ترم یا ترم کار جایگزین می شود.

این افراد قادر خواهند بود در سازمان هایی که دانشگاه معرفی می کند مشغول به کار شوند و پس از اتمام آن ماهیانه درآمد به دست آورند. این مراکز می تواند خود دانشگاه باشد یا سازمان های دولتی یا خصوصی.

حال این شرایط می توانند خبرهای خوبی برای دانشجویان باشد چرا که با گذراندن دوره های کوتاه مدت می توانند وارد بازار کار شوند. به عنوان مثال آن ها با پرداخت سرمایه اولیه قادر هستند در کلاس های حضوری به مدت شش ماه اول شرکت کنند.

در نیمه اول روز به تحصیل پرداخته و در نیمه دوم آن روز مشغول کار شوند. در شش ماه دوم این فرآیند که مخصوص کار آموزی است، دانشجویان قادر خواهند بود در نیمه اول روز پروژه های مربوط به کار و رشته مورد نظر را انجام دهند

و در نیمه دوم روز به رفع اشکال و حل کردن مشکلات پروژه در حین کارآموزی بپردازند.

 اما توجه کنید که برای شرکت در دوره های کالج بایستی سرمایه اولیه را داشته باشید که در شش ماه اول به مشکل بر نخورید، چرا که در دوره شش ماهه یا یک ساله دوم است که درآمد دریافت خواهید کرد

چه رشته هایی در دوره های کوآپ (CO-OP) کانادا ارائه می شوند؟

همان طور که گفته شد این برنامه به صورت تخصصی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده است. حال ممکن است این سوال برای علاقه مندان پیش آید که در کدام یک از رشته های دانشگاهی کانادا و در کدام دانشگاه پذیرش بگیرند؟

با توجه به مطالب ذکر شده، می توان برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوران و وکلای خبره و با تجربه موسسه مهاجرتی تقوی کمک گرفت. چرا که آن ها سال هاست در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و می توانند شما را تا انتهای مسیر همراه کنند.

افرادی که علاقه مند به تحصیل در کانادا در رشته هایی همچون

  • دیجیتال مارکتینگ
  • هتلداری
  • مهندسی فناوری اطلاعات یا IT
  • کلیه رشته های فنی مربوط به مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار
  • اکثر رشته های حوزه مدیریت
  • توریسم و مهمانداری

قادر هستند تا از برنامه مهم و نتیجه بخش تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا یا همان دوره های کوآپ استفاده نمایند. اما فراموش نکنید که در دو حالت می توان برای این برنامه اقدام کرد، یکی از طریق تحصیل در دوره های آموزشی کالج ها و دیگری تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد که هر یک از متقاضیان مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود اقدام می کنند.

مزایای استفاده از برنامه کوآپ کانادا چیست؟

برنامه تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا یکی از روش های مهاجرتی به این کشور است که دغدغه های بسیاری از دانشجویان را برطرف کرده است.

این برنامه مزیت هایی دارد که یکی از آن ها پیدا کردن تجربه کاری در کانادا می شود که یکی از مهم ترین و توسعه یافته ترین کشور های جهان محسوب می شود.

دومین مزیت را می توان پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی و مهم تر از همه اخذ اقامت دائم به شمار آورد. شاید شما فردی باشید که از اخذ نمره قابل قبول و بالای زبان هراس داشته باشید.

اما برنامه کوآپ کانادا مشکل تان را حل کرده و به شما اجازه می دهد تا با دریافت نمره نسبتا مناسب وارد این فرآیند شوید. همچنین کارفرما در صورت رضایت از شما اجازه ادامه فعالیت را خواهد داد که این می تواند منجر به اخذ اقامت کاری و حتی دائم کانادا شود.

اخذ اقامت دائم بعد از دوره کوآپ (CO-OP) کانادا

بدون شک یکی از اصلی ترین مواردی که هر دانشجو پس از تحصیل در دانشگاه های کانادا به آن توجه می کند، اخذ اقامت دائم است. البته روش های مختلفی برای دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک وجود دارد.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )