ویزای فوری کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

ویزای فوری کانادا

در این مقاله قصد داریم تا درباره ویزای فوری کانادا و نحوه دریافت آن برای کسانی که می خواهند هر چه سریعتر به کانادا بروند بگوییم.

چگونه ویزای فوری کانادا بگیریم؟

با توجه به میزان بالای تقاضا برای سفر به کانادا، مقررات بسیار محکمی از سوی دولت این کشور برای اخذ روادید وضع شده است و در صورت آشنایی شما با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز به‌راحتی می‌توانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. ویزای کانادا مدرکی است که با استفاده از آن به طور قانونی قادر خواهید بود به‌صورت موقت یا دائم در این کشور اقامت کنید. این مدرک ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان می‌دهد که یکی از نمایندگان کشور کانادا در سفارت‌خانه یا کنسولگری، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور کانادا بررسی کرده و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید.

صدور ویزای کانادا به دو صورت ثبت نام در وب سایت سفارت کانادا و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر VAC در یکی از کشورهای اطراف صورت می‌گیرد. به‌طور معمول مدت زمان صدور ویزا 2 ماه به‌طول می‌انجامد و کامل و بدون نقض بودن مدارک شما یک فاکتور مهم در زمینه‌ی اخذ ویزا محسوب می‌شود.

انواع ویزای کانادا

کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر است و هرساله هزاران نفر از سرتاسر دنیا متقاضی اخذ ویزای این کشور هستند. ویزاهای کانادا دارای دسته بندی‌های مختلف می‌باشد که افراد براساس نیاز و اهداف خود آن را اخذ می‌نمایند. به‌طور کلی ویزاهای کانادا به دو دسته‌ی ویزای موقت و دائم تقسیم بندی می‌شود.

ویزای دائم:

دارندگان ویزای دائم برخلاف موقت می‌توانند به‌راحتی امکان ورود و خروج از کانادا را بدون محدودیت زمانی داشته باشند. جالب است بدانید که اقامت دائم از طریق ویزای کار، برنامه‌ای است که دولت کانادا به‌تازگی برای واجدان شرایط در نظر گرفته است. یکی از مزیت‌های تبدیل ویزای کار به ویزای دائم برخورداری از خدمات شهروندی (آموزشی، درمانی و…) و همچنین عدم وجود محدودیت سنی است.

ویزای موقت:

نوع دیگر ویزای کانادا به صورت موقت صادر می‌شود و در افراد می‌بایست در بازه‌ی زمانی مشخص از آن استفاده کنند. این نوع ویزا دارای انواع مختلف اعم از ویزای تحصیلی، کار، توریستی و… است. جالب است بدانید اگر به هر نحوی ویزای شما منقضی شود شما اجازه‌ی ورود به کانادا را نخواهید داشت. جهت آشنایی با روند اخذ و انواع ویزای موقت کانادا به لینک‌های زیر مراجعه فرمایید:

ویزای فوری کار کانادا

کانادا برای بهبود و برطرف کردن مشکل کمبود نیروی کار خود، دست به جذب اشخاص خارجی می زند. به این ترتیب افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای این مشاغل اقدام می کنند. ویزای کار کانادا برای ایرانیان هم گزینه ای محبوب است. در این میان یکی از نکات مهم در روند گرفتن ویزای کار کانادا دعوت نامه ای می باشد که باید از سوی سازمان مهاجرت کانادا تایید شود. مواردی مانند دانش زبان، وضعیت مالی، سن و میزان مهارت در روند دریافت این ویزا موثر هستند.

ویزای فوری توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا هما‌ن‌طور که از نامش مشخص است به منظور اهداف توریستی و گردشگری می‌باشد که در حال حاضر به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می‌شود. این ویزا در ایران با نام ویزای 5 ساله شناخته می‌شود و هرساله ایرانیان زیادی متقاضی اخذ آن هستند. با استفاده از این نوع ویزا، متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت زمانی (تا پایان اعتبار پاسپورت) هربار به مدت 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی ویزای توریستی کانادا مراجعه کنید. سوپر ویزای کانادا نیز نوعی از ویزای توریستی محسوب می‌شود که تنها برای والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ‌ها صادر می‌شود که فرزندان یا نوه‌هایشان از ساکنین دائم یا شهروندان کانادایی هستند. امروزه انواع ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتی یا ویزای 5 ساله صادر می‌شوند.

سوپر ویزای کانادا

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، این نوع ویزا بهترین گزینه برای افرادی است که جهت دیدار فرزندان یا نوه‌های خود نیاز به اخذ ویزای توریستی TRV دارند و مایلند به تا مدت 5 سال هر بار به مدت حداکثر 2 سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند. از جمله مدارک مهم برای اخذ سوپر ویزای کانادا می‌توان به دعوت‌نامه به همراه مشخصات کامل از طرف فرزند یا نوه‌ی متقاضی، ارائه‌ی مدرک خویشاوندی اثبات ارتباط خویشاوندی بین فرزند یا نوه‌ی والدین و پدربزرگ یا مادر بزرگ و دریافت نامه‌ی حمایت مالی فزرند یا نوه‌ی آن‌ها در کانادا دارای حداقل میزان درآمد می‌باشد. ‌

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا از سیستم آموزشی نظامند و مجهز برخوردار است و بیش‌ترین سرمایه‌گذاری را در بخش آموزشی در بین دیگر کشورهای توسعه یافته‌ی جهان دارد که همین موضوع باعث شده تا هرساله هزاران نفر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشند. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید بروی لینک ویزای تحصیلی کانادا کلیک نمایید. این نوع ویزا دارای انواع مختلفی اعم از ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی می‌باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

ویزای دانش‌آموزی کانادا

ویزای دانش‌آموزی کانادا نوعی از ویزای تحصیلی این کشور به‌حساب می‌آید. تقسیم بندی سطوح آموزشی در مدارس کانادا از سطح 1 آغاز شده و تا سطح 12 ادامه پیدا می‌کند. بر طبق قوانین آموزشی این کشور، دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس کانادا ملزم به پرداخت سالانه بین 10 تا 14 هزار دلار می‌باشد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان خارجی شامل موارد زیر است:

 • داشتن حداقل چهار سال سن
 • داشتن پشتوانه‌ی مالی مناسب جهت پرداخت هزینه‌ها
 • داشتن قیم (Custodian) در کانادا
 • داشتن ویزای تحصیلی

ویزای دانشجویی کانادا

دانشگاه‌های بین‌المللی کانادا در سرتاسر این کشور پراکنده شده‌اند که این امر منجر به گسترده شدن نظام تحصیلات تکمیلی در کانادا شده است. مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته می‌شوند و از اعتبار بالایی برخوردار است. البته با توجه به بازار کار بسیار مناسب به نیروی متخصص، اکثر متقاضیان ترجیح می‌دهند که در دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا موسسات فنی شرکت کنند تا ضمن کسب مهارت‌های لازم، سریع‌تر جذب بازار کار شوند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

یکی از دغدغه‌های اصلی والدین و یا همسر متقاضیان شرایط زندگی فرزندان در طی تحصیل در کانادا می‌باشد که این موضوع باعث شده تا افراد بتوانند با بهره‌مندی از ویزای همراه در دوران تحصیل در کنار همسر و یا فرزندشان باشند. شما از دو روش زیر اقدام به اخذ ویزای همراه تحصیلی نمایید:

 • ویزای توریستی (Temporary Resident Visa)این نوع ویزا با نام ویزای TRV شناخته می‌شود و همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه یا مدرسه ارسال می‌شود، مدت اعتبار آن 6 ماه است. شایان ذکر است که در شرایطی که یکی از والدین دارای ویزای تحصیل یا کار باشد، فرزند آن‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی نیازی به ارائه‌ی نامه‌ی قبولی از مدارس را ندارند و می‌توانند بدون دغدغه آن را اخذ نمایند.
 • ویزای اجازه کار (Open Work Permit): در صورتی که درخواست متقاضی در یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرفته شده باشد، همسر وی می‌تواند برای اخذ open work Permit اقدام نماید. این ویزا به متقاضی این امکان را می‌دهد که به صورت تمام وقت و بدون نیاز به مجوز در کشور کانادا، کار و یا تحصیل کنند. برای اخذ این نوع ویزا در حین درخواست ویزای تحصیلی می‌توان اقدام کرد.

شرایط اخذ ویزای فوری کانادا

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت‌های جدید و قدیم (۱۰ سال اخیر) (امضا شده)
 • یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه رسمی سند ازدواج
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • نامه تمکن مالی + پرینت حساب بانک به زبان انگلیسی که نشان‌دهنده گردش درآمد ماهانه بالا باشد. (به همراه مهر لاتین بانک)
 • ترجمه رسمی سند ملکی
 • مدارک شغلی + ترجمه رسمی: برای صاحبین مشاغل، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و برای کارمندان، نامه اشتغال به کار (ذکر تاریخ اشتغال به کار، سمت و حقوق دریافتی ماهیانه الزامی می‌باشد) + فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی الزامی می‌باشد.
 • رزرو بلیط و رزرو هتل و یا دعوتنامه به همراه مدارک اقامتی دعوت‌کننده (اسکن PR یا پاسپورت+مدارک مالی) و مدارک اثبات خویشاوندی با شخص دعوت‌کننده

پیوست‌ها:
۱- افراد متأهل، مطلقه و دارای فرزند ملزم به ارائه اسناد مربوطه به همراه ترجمه می‌باشند.
۲- پایان خدمت سربازی برای آقایان به همراه ترجمه به صورت اختیاری است.
۳- گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان به همراه ترجمه رسمی
۴- تأیید دادگستری و تأیید اداره فنی قوه قضاییه برای تمامی ترجمه‌ها اختیاری می‌باشد.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )