نمونه پرونده ریجکت ویزای تحصیلی کانادا | ریجکت ویزای تحصیلی | شیرین تقوی
تجدید نظر ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

نمونه پرونده ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

برای اینکه در کورت بتوانید ریجکت ویزای تحصیلی خود را ارائه دهید باید با یک وکیل رسمی کانادا مشورت کنید. با ما همراه باشید.

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا در دادگاه فدرال

اتاوا، آنتاریو، 11 JUNE سال 2021، درخواست ویزای تحصیل در کانادا ریجکت شد. در این مقاله جزئیات این پرونده را به دقت بررسی کرده ایم و به متقاضی کمک کردیم تا مجدد موفق به دریافت ویزای کانادا که با این شرایط امری بسیار سخت و نشدنی بود ممکن شود. در انتها پرونده فدرال را نیز در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

طرفین در دادگاه فدرال: متقاضی و وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا

درخواست رسیدگی قضایی به تصمیم افسر مهاجرت در تاریخ 6 مارچ 2020، به دلیل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا متقاضی ایرانی

پارت اول:

به دلیل عدم اطلاع از روند اخذ پذیرش و ویزا متقاضی و تسلط کافی ایشان به زبان انگلیسی، در ماه اگوست سال 2019، متقاضی با یک کارمند آژانس هواپیمایی که خود را مشاور مهاجرتی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا معرفی کرده قرارداد می بندد و مبلغ 6000 دلار کانادا پراخت می کند. مشاور قرار بود برای متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کند.

در سپتامبر سال 2019، متقاضی به گفته مشاور مهاجرتی برای وقت انگشت نگاری به مرکز درخواست ویزا در استانبول ترکیه سفر می کند. 16 ام ماه اکتبر سال 2019، طبق نامه سیستم جهانی مدیریت پرونده، درخواست ویزای تحصیلی متقاضی ریجکت می شود.

ولی مشاور خبر ریجکت ویزای تحصیلی کانادا را به متقاضی نمی دهد و برای متقاضی یک نامه درخواست پاسپورت (پس ریکوئیست) جعلی به تاریخ 18 دسامبر 2019 تهیه می کند.

پارت دوم:

به همین خاطر متقاضی فکر می کرد درخواست ویزای او تایید شده است و هم چنان از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خود اطلاعی نداشت. تقریبا دوم ژانویه 2020، متقاضی و پدرش به دلیل ترس از این که مشاور مهاجرتی پاسپورت را نگه دارد و پول بیشتری درخواست کند، نامه پس ریکوئست را مستقیما به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا می فرستند و دو هفته بعد، سیستم جهانی رسیدگی به پرونده ها، وجود مشکلاتی در رابطه با سندیت نامه پس ریکوئست را اعلام می کند ولی مشاور این موضوع را هم، از ایشان مخفی می کند.

پارت سوم:

بعد از مدتی متقاضی و پدرش دیگر به وی هیچ دسترسی نداشتند به همین خاطر متقاضی ایمیلی برای دانستن روند درخواست خود به اداره ویزا در آنکارا در روز 23 ژانویه سال 2020 ارسال کردند. مدتی بعد، پدر متقاضی در طی یک تماس تلفنی با خبر می شود که این مشاور از 8 متقاضی دیگر نیز کلاهبرداری کرده و به همه آنها نامه های جعلی پس ریکوئست داده است. به همین علت پدر متقاضی از وی شکایت می کند و حکم بازداشت او در تاریخ 20 اگوست 2020 صادر می شود.

پارت چهارم:

طبق تصمیم افسر در تاریخ 6 مارچ 2020، بعلت ارائه و ثبت درخواست جعلی نامه پس ریکوئست طبق بندهای ذیل، ورود متقاضی به کشور کانادا بمدت 5 سال ممنوع شد و ایشان در لیست سیاه اداره مهاجرت قرار گرفتند.

پس از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا متقاضی، ایشان درخواست بازبینی قضایی پرونده خود را در تاریخ 4 دسامبر 2020 به منظور ارائه مدارک جدید ارسال کرد.

مفاد مربوط به قانون مهاجرت و محافظت از پناهندگان در مورد رفع ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

  • هر تبعه خارجی قبل از ورود به کانادا ابتدا باید درخواست ویزا و یا هر مدرک دیگری که بر اساس آیین نامه ها نیاز است را بدهد. اگر بعد از بررسی های لازم و قانع شدن افسر مبنی بر این که ورود این فرد غیر مجاز نبوده و تمام شرایط مورد نیاز قوانین را دارد ویزا و یا مدرک مورد نیاز صادر می شود.
  • ورود هر فرد با سکونت دائم یا تبعه خارجی که اطلاعات نادرست ارائه داده، غیر مجاز است.
  • هر گونه ارائه نادرست و یا ارائه ندادن اطلاعات کلیدی در این رابطه عمدا یا سهوا می تواند باعث ایجاد خطا در اجرای قانون باشد.

اعتراض به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دادگاه با توجه به یکی از تبصره های قانون درباره اشتباهات سهوی در ارائه اطلاعات کلیدی و اصلی تشکیل شد.

  • متقاضی معتقد است با توجه به این که نامه پس درخواست جعلی را مشاور او تهیه کرده و او از تقلبی بودن آن اطلاعی نداشته است این تصمیم غیر منصفانه و غیر منطقی است. درخواست جعلی پاسپورت جز مدارک اصلی نبوده و نمی توانست باعث ایجاد خطا در روند اجرای قانون و باعث ریجکت ویزای تحصیلی کانادا شود.
  • وکیل مدافع اداره مهاجرت تهیه و ارائه اطلاعات درست در ارسال درخواست به کشور کانادا بر عهده متقاضی است حتی اگر شخص سومی این اطلاعات را ارسال کند. تصمیم افسر در این مورد درست بوده و هیچ نقضی در روند اجرای عدالت وجود ندارد. متقاضی از طریق پورتال آنلاین تقاضای خود را ثبت کرده و بدیهی است که افسر پرونده تصور کند متقاضی از این طریق نامه اجرای روند عدالت را دریافت می کند.
  • سیستم جهانی رسیدگی به پرونده ها نشان می دهد که نامه اجرای روند عدالت در تاریخ 16 ژانویه 2020 ارائه شده است. دریافت نکردن این نامه توسط متقاضی مسئله ای است بین او و مشاور وی.

بر اساس قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان:

ارسال کامل، درست و صحیح اطلاعات و ارائه کامل و واضح مدارک برای جلوگیری از ارائه اطلاعات نادرست برای عدم دریافت ریجکت ویزای تحصیلی کانادا در دادگاه فدرال ضروری است.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )