مهاجرت کاری به کانادا | کار در کانادا و اخذ ویزای کانادا از طریق جاب آفر 2022
انواع ویزای کانادا, مهاجرت از طریق کار, مهاجرت به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار از زمان برنامه ریزی شده برای سفر به کانادا، دو قطعه عکس پرسنلی، مدارک مربوط به سوابق تحصیلی، مدارک مربوط به سوابق شغلی، مدارک آموزش های فنی و حرفه ای یا هر نوع مدرکی دال بر مهارت آموزی فرد متقاضی، گواهی سلامت پزشکی از پزشک معتمد کانادا، گواهی تمکن مالی برای دوره اقامت در کانادا و رسید پرداخت هزینه های ثبت درخواست در سفارت از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا هستند.

مزایای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

کشور کانادا به دلیل کمبود نیروی کار ماهر و هرم جمعیتی پیر خود از افراد متخصص در حوزه‌های مختلف شغلی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، استقبال می‌کند. شما می‌توانید از طریق مهاجرت کاری به این کشور اقامت دائم آن را همراه با درآمدی مناسب اخذ کنید. با اخذ اقامت دائم کانادا فرصت زندگی در کشوری توسعه‌یافته، امن، با استانداردهای بالای زندگی و نظام آموزشی برجسته را خواهید داشت که مناسب زندگی خانوادگی خواهد بود و به پیشرفت شغلی شما کمک خواهد کرد.

چگونه می‌توانیم جاب آفر دریافت کنیم؟

برای دریافت جاب آفر روش‌های مختلفی وجود دارد؛ شما می‌توانید از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر پرونده خود را پیش برده و یا به صورت شخصی اقدام کنید. به طور کلی دریافت جاب آفر فرآیندی سخت و پیچیده است و شما باید از رزومه‌ای قوی برخوردار باشید تا در مواجهه با رقیبان بین‌المللی خود بتوانید متمایز شوید. همچنین اگر حیطه شغلی شما در زمینه‌های مشاغل مورد نیاز کانادا همچون مهندسی، مدیریت، حسابداری و امور مالی باشد، شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر خواهید داشت.

برای مهاجرت کاری به کانادا باید چه شرایطی داشته باشیم؟

شرایط مورد نیاز با توجه به نوع برنامه انتخابی می‌تواند متغیر باشد، اما به طور کلی متقاضیان باید تحصیلات حداقل کاردانی، 1 سال سابقه کار مرتبط، دانش زبان انگلیسی معادل آیلتس 5.5 و سنی کمتر از 50 سال داشته باشند. داشتن مواردی چون جاب آفر، بستگان نزدیک در کانادا، دانش زبان فرانسه و تاییدیه استانی می‌تواند روند مهاجرت آن‌ها را به کشور کانادا تسهیل کند.

برای دریافت دعوتنامه در اکسپرس اینتری باید حداقل چقدر امتیاز کسب کنیم؟

در سیستم اکسپرس اینتری شرایط شما در دو مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازبندی می‌شود. در مرحله اول باید حداقل 68 امتیاز کسب کنید تا به مرحله دوم راه یابید. در مرحله دوم که مرحله اصلی سیستم امتیازبندی کاناداست، رقابت خیلی شدیدی در جریان بوده و تنها برای افرادی با بیشترین امتیاز دعوتنامه صادر می‌گردد. حداقل امتیازی که در سری قبلی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا شده معادل 479 امتیاز بوده است.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا می‌توانند از طریق اخذ ویزای کاری موقت و دائم اقدام کنند. اغلب افراد ترجیح می‌دهند که از طریق روش‌های اکسپرس اینتری، PNP و پایلوت آتلانتیک برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند زیرا از این طریق می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به کانادا در سال 2021

اداره مهاجرت کانادا در ماه اکتبر از برنامه جدید مهاجرتی کانادا برای سه سال آینده رونمایی کرد. طبق سیاست‌های جدید مهاجرتی کانادا برنامه‌های مهاجرت کاری در طول سه سال آینده 2021-2023 به عنوان اولویت اصلی این کشور انتخاب شدند. از آنجایی که کشور کانادا با کمبود نیروی کار ماهر و متخصص در برخی از حوزه‌های شغلی و هرم جمعیتی پیر روبه‌روست، می‌کوشد تا مشکلات اقتصادی خود را از طریق جذب مهاجران متخصص برطرف سازد.

شیوع ویروس کرونا تاثیری منفی در اقتصاد بسیاری از کشورها داشت و کانادا نیز از این موضوع در امان نماند. با کاهش آمار مهاجرت، کشور کانادا با بحران‌های جدی و اساسی در بازار کار خود مواجه شد؛ کمبود نیروی کار ماهر در مشاغل تخصصی همچون شاخه‌های مهندسی، مدیریت و حسابداری موجب شد تا این کشور در برنامه‌ریزی‌های خود برای سال‌های آینده تمرکز خود را بر جذب حداکثری نیروی کار ماهر قرار دهد.

بر اساس برنامه مهاجرتی جدید کانادا در طول سه سال آینده بیش از یک میلیون و دویست هزار مهاجر به کشور کانادا خواهند پیوست که برابر با سالیانه 400 هزار نفر خواهد بود. حدود 60 درصد از این جمعیت از میان روش‌های مهاجرت کاری به کانادا یعنی اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و پایلوت آتلانتیک انتخاب می‌شوند. همچنین دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در کانادا با سهولت بیشتری می‌توانند مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی دریافت کرده و در حوزه‌های تخحصصی خود مشغول به کار شوند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )