مهاجرت کانادا 2022 | اخذ مهاجرت کانادا در سال 2022 | مهاجرت به کانادا با شیرین تقوی
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا 2022

اخذ اقامت کانادا، روشهای مهاجرت به کانادا 2022 ، شرایط اخذ اقامت دائم کانادا بر اساس قوانین ۲۰۲۱ ، تابعیت و پاسپورت کانادا در این قسمت مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. سوالاتی مانند اخذ اقامت کانادا از چه روشی امکان پذیر است؟ هزینه دریافت اقامت کشور کانادا در سال ۲۰۲۱ چه میزان است؟ اخذ اقامت دائم کانادا با کمترین هزینه از چه روشی امکان پذیر است؟ چگونه اقامت کانادا را سریعا بگیریم؟ چه مدارکی جهت اخذ اقامت دائم کانادا مورد نیاز است؟ مدت زمان دریافت اقامت دائم کانادا چه میزان است؟ پروسه و مراحل دریافت اقامت کشور چیست؟ شرایط و مراحل اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟ در ادامه با سوالات فوق پاسخ داده خواهد شد.

مهاجرت به کانادا 2022 و بررسی روشهای اقامت کانادا و قوانین آن

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا در سال های اخیر شتاب بسیاری گرفته است . مهاجرت به کانادا از طریق کاری، مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری از پرطرفدار ترین شیوه های مهاجرتی به کشور کانادا و اخد اقامت کانادا در این سال های اخیر میباشند. برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، برنامه های گوناگونی وجود دارند که متقاضیان به توجه به شرایط، یکی از آنها را انتخاب مینمایند، زیرا قرار گرفتن در بهترین برنامه مهاجرتی کانادا، شرط اصلی موفقیت متقاضی مهاجرت به کانادا را تضمین مینماید. قوانین مهاجرتی کانادا به علت افزایش روز افزون تقاضای اقامت کانادا در حال تغییر بوده و آگاهی از آخرین قوانین می‌تواند کمک بزرگی به پرونده متقاضیان داشته باشد. برخی پرونده‌های اقامت کانادا می‌توانند طی چند هفته و برخی طی چند ماه به جواب برسند.

قوانین مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در سال ۲۰۲۰ به شکلی بوده که روشهای مهاجرت به آن همچنان هموار است. کانادا یکی از بزرگترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت زیادی برای مهاجرت به این کشور از روش های گوناگون اقدام می کنند. اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری روش های اصلی مهاجرت به این کشور هستند اما روش های مهاجرت به کشور کانادا به این سه روش محدود نمی شود. کیفیت بالای زندگی در کانادا و سطح بالای رفاه اجتماعی در این کشور دلیل اصلی تمایل به مهاجرت به کانادا است. در ادامه اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰ ارائه شده است.

صفر تا صد مهاجرت به کانادا 2022

بی تردید کانادا یکی از کشور هایی است که افراد بسیاری آرزوی اخذ اقامت دائم آن را دارند. از جمله دلایلی که موجب ان شده که این کشور مقصد مورد علاقه مهاجرین گردد، اقتصادی قوی، سیستم پیشرفته سلامت و درمان، سیستم آموزشی پیشرفته و مهاجر پذیر بودن کانادا میباشد. در کانادا پتانسیل و فرصت های کاری زیادی برای متخصصین حرفه ای و کارآفرینان وجود دارد. کانادا یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان میباشد و بالاترین استاندارد های زندگی را دارد و حالی که مالیات در این کشور پایین است. نکته مهم دیگر نرخ تورم در کانادا است که حدود ۲ درصد است. کانادا سعی کرده است هر ساله درآمد خود را افزایش دهد و به همین دلیل هر روزه شاهد رشد و توسعه اقتصادی و کاهشبیکاری در کانادا هستیم و هر فرصتهای شغلی جدید بسیاری در این کشور معرفی میگردد. یکی از موارد مهمی که بیش از همه موجب توجه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا گردیده است، سیستم آموزشی پیشرفته کانادا است. دانشگاه ها و کالج های کانادا از درجه علمی بالایی در سطح بین المللی بر خوردار می باشند. در ادامه با شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا آشنا میگردید.

راه های مهاجرت به کانادا 2022

روشهای مهاجرت به کانادا را می توان به ۵ دسته اصلی تقسیم کرد. افراد معمولا به دنبال آسان ترین و راحت ترین راه اخذ اقامت کانادا هستند؛ برای رسیدن به آن باید روش های مهاجرت به کانادا را بشناسید و با توجه به شرایط خود متناسب ترین روش را انتخاب نمائید. این روشها شامل مهاجرت به کانادا از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج با تبعه کانادا و ویزای مولتی کانادا می باشد. قوانین اقامت کانادا در هر کدام از این گروه ها متفاوت است. شما برای انتخاب مناسبترین روش مهاجرتی باید اصول این روش ها را بدانید و سپس با توجه به شرایط خود مناسبترین روش را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب به بررسی روشهای مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت و شما با تمامی روش های اخذ اقامت کانادا آشنا میگردید. باید توجه کرد برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور، برنامه های گوناگونی وجود دارند که متقاضیان اخذ اقامت کانادا به توجه به شرایط خودشان، باید یکی از آنها را انتخاب نمایند، زیرا قرار گرفتن در بهترین برنامه مهاجرتی، شرط اصلی موفقیت متقاضی مهاجرت به کانادا است.

شرایط اخذ اقامت کانادا

برای اخذ اقامت کانادا شما باید شرایط خاصی داشته باشید. برای اقدام از طریق هر یک از روش هایی که در ادامه بررسی میگردد، شرایطی خاصی مورد نیاز است که بستگی به نوع روش مهاجرتی دارد. از مهم ترین عواملی که برای مهاجرت به کانادا 2022 دارای اهمیت است می توان به مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و میزان سرمایه اشاره نمود. برخی از این عوامل در بعضی از روش ها مهمتر و در برخی دیگر کمتر اهمیت دارند. به عنوان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا سن شما بسیار مهم است، به این صورت که هر چه از زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد، شانس بیشتری برای دریافت اقامت کانادا خواهید داشت؛ در حالی که سن در روش مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا اهمیت کمتری دارد. مثال دیگر اینکه شما برای سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه ای حدود 100 تا ۲۵۰ هزار دلار کانادا نیاز دارید، در حالی که در روش مهاجرت تحصیلی کانادا به سرمایه ای بین 10 تا ۳۰ هزار دلار کانادا نیاز دارید. در ادامه این مطلب شرایط مهاجرت به کانادا 2022 از طریق همه این روش ها با جزئیات بیشتری بررسی شده است.

مهاجرت به کانادا 2022 از طریق تخصص کاری

اگر مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه شغلی و مهارت زبان دارید، شانس خود را در یکی از برنامه‌های مهاجرت به کانادا 2022 از طریق نیروی کار ماهر امتحان کنید. مهاجرت به کانادا 2022 از طریق تخصص کاری منوط به کسب امتیازات کافی از نظر سن, تحصیلات, سابقه کاری و زبان و امتیازات همسر می‌باشد. در برنامه‌ی مهاجرت به کانادا 2022 از طریق نیروی کار ماهر فدرال وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا تقاضاهای اقامت کانادا را از طریق سیستم اکسپرس انتری پردازش می‌کند.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و استانی

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ویژه مدیران و سرمایه گذارانی است که سرعت و راحتی روش برایشان الویت دارد. دولت‌های استانی و فدرال کانادا برنامه‌های متعددی دارند که می‌توانید از طریق آنها اقامت کانادا را دریافت کنید. کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرت سرمایه گذاری، تجاری و کارآفرینی قصد دارد صاحبان سرمایه را که توانایی کمک به اقتصاد کانادا دارند را به این کشور جذب نماید. عموماً در این روش متقاضی مهاجرت به کانادا نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه ندارد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا از راه تحصیل یکی از روش های دریافت اقامت کانادا بوده و هر ساله افراد زیادی از ایران برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس کانادا از این روش اقدام به مهاجرت می نمایند. مهاجرت تحصیلی به کانادا (دانشجویی و دانش آموزی), یکی از روش‌های دریافت ویزای کانادا است. امکان گرفتن ویزای تحصیلی کانادا از مرحله دبستان، دبیرستان، کالج، و دانشگاه وجود دارد. ولی هر مرحله تابع شرایطی است. مهاجرت تحصیلی پس از گرفتن پذیرش از مرکز آموزشی نیازمند دریافت ویزای تحصیلی است. مهم ترین موضوع در این برنامه بررسی دقیق وضعیت مالی برای تامین هزینه های آموزشی و زندگی در کانادا است.
ادامه تحصیل در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشور های جهان ارزان تر بوده و گذشته از آن دانشگاه های کانادا به نسبت از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند.

ویزای مولتی کانادا

نخستین گام برای ورود به کانادا به هر انگیزه خواه توریستی و یا دیدار از بستگان، دریافت ویزای کانادا میباشد. ویزای کانادا با عناوینی مانند ویزای مولتیپل کانادا، ویزای مولتی کانادا، و یا ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته میشود. هم اکنون و بر اساس قوانین وزارت مهاجرت کانادا، تمامی ویزاهای توریستی کانادا برای ایرانیان به شکل ویزای مولتیپل صادر می‌شود. ویزای مولتیپل کانادا از نوع اقامت موقت بوده و دارنده ان میتواند در هر بار ورود به کانادا تا حداکثر ۶ ماه در این کشور حضور پیوسته داشته باشد.

مهاجرت به کانادا 2022 از طریق اسپانسرشیپ

اگر شما دارای اقامت دائم کانادا و یا سیتیزن کانادا بوده و سن شما بالای ۱۸ سال است می‌توانید همسر پدر و یا مادر خود را اسپانسر نمایید و آنها هم اقامت دائم کانادا را به‌دست آورند. به عنوان مثال در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شما به عنوان اسپانسر کننده و همسرتان به عنوان اسپانسر شونده می‌بایست در هنگام ارسال مدارک به اداره مهاجرت کانادا باید مقیم (دارای کارت PR کانادا) و یا شهروند (دارای پاسپورت کانادا) کانادا باشید. همچنین شما به مدت ۳ سال از زمان ورود به کانادا، متعهد به پرداخت کلیه هزینه‌های فرد اسپانسر شده خواهید بود.

حفظ اقامت کانادا

پس از مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا، برای حفظ ان، فرد دارنده کارت اقامت دائم کانادا باید مدت مشخصی در کشور کانادا حضور فیزیکی داشته باشد. افراد باید به مدت ۲ سال در ۵ سال را در  کانادا حضور داشته تا بتواند پس از ان کارت اقامت دائم کانادای خود را تمدید کند. این قانون تنها یک استثنا دارد و ان اینکه اگر فرد در در یک شرکت کانادایی در خارج از کشور کاناد مشغول به کار باشد و یا برای دولت کانادا در خارج از کانادا کار کند، شامل این قانون نمیگردد و می‌تواند کارت اقامت دائم کانادا را تمدید کند. برای دریافت اخبار مهاجرت کانادا و اقامت کانادا وب سایت رسمی مهاجرت کانادا را مطالعه کنید.

اخذ پاسپورت کانادا

برای تبدیل کارت اقامت دائم کانادا به پاسپورت کانادا و یا همان سیتیزن شدن، فرد باید مدت ۳ سال را در طی یک دوره ۵ ساله در کانادا حضور فیزیکی داشته باشد تا بتواند پاسپورت کانادا را دریافت نماید. کانادا دارای برنامه‌های مهاجرتی زیادی است که در صورت واجد شرایط بودن منجر به اخذ اقامت کانادا می‌شود، مانند برنامه های اکسپرس اینتری یا مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا که در بالا توضیح داده شد. در برخی برنامه ها فرد متقاضی لازم است ابتدا ویزای تحصیلی و یا کار وارد کانادا شده و پس از احراز شرایط لازم اقامت کانادا را کسب نمایید.

اقامت کانادا به چه معناست؟

هنگامی که فرد، اقامت دائم کانادا را اخذ نمود به این معنی است که تقریبا از تمامی حقوق شهروندی کانادا به جز حق رای دادن برخوردار شده است. به عنوان مثال، می تواند وام دانشجویی و یا وام خرید خانه استفاده کند، و همچنین فرزندتان خود در مدارس کانادا به شکل رایگان ثبت نام کند، و از بیمه‌های درمانی کشور کانادا استفاده کند ولی باید توجه داشت حفظ اقامت دائم کانادا مستلزم حضور فیزیکی حداقل ۲ سال در ۵ سال اول ورود به کانادا میباشد.در غیر اینصورت اقامت دائم کانادا باطل شده و دیگر امکان ورود به کانادا وجود ندارد.

تبدیل کارت اقامت کانادا به پاسپورت

طبق قوانین جدید که در سال ۲۰۱۸ تصویب شد چنانچه فرد در ۵ سال گذشته سه سال را در کانادا بوده باشد، می تواند شهروندی و پاسپورت کانادای خود را دریافت نمایید. پس از دریافت پاسپورت کانادا، دیگر هیچ شرطی برای فردی که داری پاسپورت کانادا است وجود ندارد. فرد دارای شهروندی کانادا می‌تواند به هر میزان در کانادا و یا بیرون کانادا باشد و دیگر هیچ محدودیتی برای وی وجود ندارد. به عبارتی اگر در ۵ سال اول ورودتان به کانادا، به جای دو سال، سه سال را در کانادا زندگی کنید میتوانید پاسپورت کانادا را دریافت کنید. در این صورت قادر خواهید بود بدون محدودیت در خارج و یا داخل کانادا باشید. 

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )