مهاجرت بازنشستگان به کانادا
اخبار مهاجرت, انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

مهاجرت بازنشستگان به کانادا

برای اینکه بدانید چطور می توانید از طریق برنامه مهاجرت بازنشستگان به کانادا اقدام کنید با ما و این مطلب همراه باشید تا بخش مختصری از این موضوع را به شما بیان کنیم . با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت بازنشستگان به کانادا به چه صورت است ؟

اگر شخصی بخواهد برای بیش از 6 ماه متوالی در کانادا زندگی کند، باید یک اقامت بلند مدت یا اقامت دائم کسب کرده باشد. کسب اقامت دائم برای بازنشستگان آسان نخواهد بود، زیرا دولت کانادا بیشتر به دنبال جذب نیروی کار با توانایی کار بالا و توانایی تأمین مالی خود است. در بخش‌های بعد بررسی می‌کنیم که اصولاً افراد در سنین بازنشستگی به چه طرقی در کانادا حضور پیدا می‌کنند یا در نهایت اقامت دائم می‌گیرند. برای اخذ مشاوره و کب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع با ما در تماس باشید .

اقامت توریستی برای مهاجرت بازنشستگان به کانادا

یکی از روش‌های اقامت به شکل موقت برای افراد بازنشسته در کانادا، گرفتن ویزای توریستی برای حضور کوتاه مدت در این کشور است. ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) یا ویزای توریستی، یکی از انواع ویزا برای حضور در کاناداست که به متقاضی اجازه می‌دهد حداکثر تا 6 ماه در کانادا بماند. معمولاً در زمان ورود به کانادا تاریخ خروج شما را نیز در پاسپورت شما مشخص می‌کنند که ممکن است کمتر از 6 ماه یا نهایتاً 6 ماه باشد. افراد بازنشسته که اقوام آنها در کانادا اقامت دارند، می‌توانند با ویزای توریستی وارد کانادا شوند و این مدت را در کانادا اقامت داشته باشند. این اقامت فقط به صورت موقت است. از مهم‌ترین مواردی که در گرفتن ویزای توریستی اهمیت دارد این است که شخص متقاضی نشان بدهد تعلق به کشور خود از طریق شغل، خانواده و اموال خود دارد و می‌خواهد بعد از اتمام سفر، به کشور خود بازگردد. مورد دیگر، معرفی کردن منابع مالی کافی برای حضور شماست که بستگی به مدت حضور در کانادا دارد.

اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا برای مهاجرت بازنشستگان به کانادا

کارآفرینی در کانادا با راه اندازی کسب و کاری که بتواند در کانادا با تزریق سرمایه و ایجاد شغل برای اتباع کانادایی همراه شود، می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم و سپس اخذ تابعیت کشور کانادا شود. افرادی که بتوانند سرمایه قابل توجهی بین 100 هزار تا 400 هزار دلار کانادا را به عنوان سرمایه اولیه وارد کانادا کنند و با داشتن بیزنس پلن مناسب، امتیازات کافی را از یک برنامه کارآفرینی استانی بدست بیاورند، می‌توانند بسته به نوع برنامه تعریف شده، اقامت موقتِ منجر به اقامت دائم بگیرند و یا اقامت دائم را از ابتدا بدست بیاورند. سرمایه مورد نیاز بازنشستگان در کانادا به عنوان پشتوانه باید بین 300 هزار تا 800 هزار دلار کانادا باشد. مهم‌ترین برنامه‌های کارآفرینی در کانادا که در این بخش معرفی می‌شوند، مربوط به استان‌های بریتیش کلمبیا، انتاریو و نیوبرانزویک هستند.

شرایط سرمایه ‌گذاری در استان انتاریو  شرایط سرمایه ‌گذاری در استان انتاریو  

پارامترهاداخل تورنتوخارج تورنتو
میزان سرمایه گذاری:۶۰۰ هزار دلار کانادا۴۰۰  هزار دلار کانادا
سابقه کاری:۲ سال در ۵ سال گذشته سابقه مدیریت داشته باشد۲ سال در ۵ سال گذشته سابقه مدیریت داشته باشد
سن:تا ۶۴ سالتا ۶۴ سال
مدرک زبان :CLB 4CLB 4
مدرک تحصیلی :امتیاز دارد ولی اجباری نیست

اقامت و مهاجرت بازنشستگان به کانادا از طریق بخشیدن بخشی از سرمایه خود به دولت وقت کانادا


یکی از طرح‌های اقامت برای بازنشستگان و دیگر اقشار در کشور کانادا، اقامت با بخشیدن مقدار قابل توجهی سرمایه به دولت کاناداست. این روش در استان کبک کاربرد دارد. برای گرفتن اقامت کانادا در این استان، معمولاً شخص سرمایه گذار باید 1 میلیون و دویست هزار دلار کانادا به عنوان سرمایه گذاری به دولت کانادا بدهد و بعد از 5 سال این مبلغ را پس بگیرد. اما اخیراً با بخشیدن یا اهداء 350 هزار دلار کانادا، شخص می‌تواند اقامت کانادا را بگیرد. این مبلغ به وی برنمی گردد و به عنوان بخشش تلقی می شود. شخصی که چنین بخشش یا سرمایه‌گذاری اصطلاحاً غیرفعالی را انجام می دهد با حداقل 2 میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد و سابقه مدیریتی نیز در رزومه خود معرفی کند. این روش می‌تواند برای بازنشستگانی که سرمایه قابل توجهی دارند و مشتاق اقامت در استان کبک هستند، مناسب باشد اما، یکی از معایب اقامت از این روش، طولانی بودن پروسه‌های بررسی پرونده‌های متقاضیان است.

برای آشنایی بیشتر با مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا کلیک کنید

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )