لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 2022
مهاجرت تحصیلی کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۱

با گسترش ویروس کرونا بسیاری از کارمندان از طریق پلتفرم های آنلاین و تماس های ویدئویی، شروع به انجام دادن کارهای خود از خانه کردند و مشاغلی که نیاز به حضور فیزیکی کارمندان خود داشته اند، با رعایت پروتکل های بهداشتی وسیاست‌های ایمنی مطابق با توصیه‌های دولت، فعالیت های خود را ادامه داده اند. این تغییرات خواه ناخواه، نیاز به برخی مشاغل را در جامعه افزایش داده به همین خاطر ما در این مقاله لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱ را اورده ایم.

کشور کانادا بدون شک یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران است. سیاست های مهاجرتی کانادا یکی از عوامل اصلی در انتخاب افرادی است که کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند. علاوه بر این سطح بالای زندگی، مزایای پزشکی، امنیت و آرامش، موقعیت های جغرافیایی خیره کننده و فرصت های شغلی عالی کانادا، باعث جذب مهاجران می شود.

دولت کانادا با خرید میلیون ها دوز واکسن کرونا و با سیاست هایی که برای مبارزه با این بیماری در پیش گرفته است،  در حال رهایی اقتصاد خود از پاندمی کروناست و انتظار می رود تا محدودیت ها، قرنطینه ها و منع تردد ها به پایان رسد و کم کم شروع به بهبود شرایط اقتصادی خود کند. 

متاسفانه بسیاری از جوانان ما پناهندگی کانادا را به مهاجرت کاری ترجیح می دهند. امید است این مقاله به شما در یافتن بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا کمک کند.

ما مشاغل پرطرفدار را برای مهاجران متخصص گردآوری کرده ایم و شما را با انواع ویزای کانادا برای کار آشنا می کنیم. بدین صورت هر شخصی متناسب با حرفه خود می تواند با دریافت ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت کند.

دراین مقاله همچنین مشاغل پر طرفدار تر در بازار کار کانادا را با مشاغل مدنظر متقاضیانی که در ۱۲ ماه گذشته در سیستم ورودی Canada Express Entry تایید صلاحیت شدند مقایسه کرده است.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۱

برنامه ریزی دولت کانادا برای واکسینه شدن کل کشور به این معنی است که کانادا قصد دارد تا با تمام قدرت به رونق پیش از کرونای خود باز گردد. بیش از دو سوم کارفرمایان کانادایی قصد دارند تا کارمندانی که به علت همه گیری کرونا کار خود را از دست داده اند، استخدام کنند. 

شرکت Randstad Canada که یک شرکت مشاوره منابع انسانی در کاناداست، پیش بینی خود را برای برترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۲۱ منتشر کرده است. بر اساس گزارش این شرکت تعداد زیادی شغل در این سال مورد نیاز خواهد بود و افرادی که مهارت بالایی دارند، شانس بیشتری برای کار پیدا کردن و استخدام در کانادا در سال ۲۰۲۱ خواهند داشت….

۱_ نماینده خدمات مشتریان (Custom Service Representative)

در دوران شیوع کرونا نیاز به نمایندگان خدمات مشتری به طور گسترده ای افزایش یافته است. این افراد با مشتریانی سروکار دارند که ممکن است از نظر عاطفی مضطرب و ناراضی باشند. 

این مشتریان انتظار دارند با شخصی صحبت کنند که بتواند به طور حرفه ای انتظارات آنها برآورده سازد. استرداد هزینه و کنسل کردن هم بخشی از این کمک ها به مشتریان است.

۲_ راننده (Driver)

به دلیل همه گیری کرونا، رانندگان از هر نوع، به ویژه راننده ی کامیون، که بسیاری از آنها مسئول تحویل تجهیزات پزشکی به بیمارستان ها و کالاهای اساسی به فروشگاه های سراسر کانادا هستند، تقاضای زیادی دارند. 

۳_ پرستار ثبت شده (Registered nurse)

پیش از پاندمی کرونا، کانادا با کمبود پرستار مواجه بود. در حال حاضر شرایط ایجاد شده توسط بیماری کرونا و افزایش بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه،  نیاز به پرستاران را باز هم در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۱ قرار داده است. تخمین زده می شود که کانادا تا سال ۲۰۲۲ به ۶۰،۰۰۰ پرستار برای کمک به سالخوردگان نیاز داشته باشد.

۴_ کارگر ساده (General labourer)

کارهای جنرال یا کارهای تخصصی برای تازه واردان به کانادا بسیار مناسب است و موقعیت های شغلی بسیار زیادی برای این گونه مشاغل در کانادا وجود دارد. 

در سراسر کانادا نیاز به افرادی که مایل به انجام کار جنرال هستند وجود دارد و تعداد این نوع آگهی ها زیاد است به همین دلیل در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۱ نیز به چشم میخورد.

کارگر ساده در کانادا

۵_ مهندس برق (Electrical engineer)

مهندسان برق در نیروگاه‌های تولید برق، تاسیسات برق، کارخانه‌های تولیدی، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات دولتی و تجاری مشغول به کار می شوند، بنابراین این شغل در بیشتر مراکز مهم کانادا تقاضای زیادی دارد. 

همچنین شرکت های مختلف برای ادامه فعالیت در همه گیری کرونا به سیستم های ارتباطی پیچیده نیازمند هستند، از این رو تقاضا برای مهندسان برق دارای مهارت ها و تخصص های متنوع، فرا تر از مهارت های فنی، مانند تخصص های ارتباطی و نوشتاری، بیشتر است.

۶_  توسعه دهنده نرم افزار (Software developer)

افرادی که می توانند برنامه نویسی انجام دهند، کد نویسی کنند و یا اپلیکیشن و وبسایتی را طراحی کنند، قادر خواهند بود تا در این زمینه شغل مناسبی را پیدا کنند. این حرفه به دو دلیل تقاضای بالایی دارد، اول اینکه کارمندان می توانند در خانه و به صورت دور کاری کار خود را انجام دهند و دومین دلیل آن، افزایش محبوبیت تجارت الکترونیک در کانادا است. 

شغل های مورد نیاز کانادا

۷_ حسابدار (Accountant)

بسیاری از شرکت ها در زمان وجود بحران مالی، به حسابدار نیاز پیدا می کنند. حسابداران میتواند در مواردی از جمله روش های کاهش دادن مالیات و معافیت های مالیاتی به صاحبان کسب و کار مشاوره دهند. آنها همچنین در رشد مالی کسب و کار هامی توانند بسیار موثر عمل کنند.

۸_ مدیر منابع انسانی (HR manager)

مدیران منابع انسانی در دوران همه گیری مسئول سیاست های مربوط به دورکاری، ایمنی، سلامت، بهداشت و حفظ روحیه کارمندان می باشند و از آنجا که ادامه حیات بسیاری از کسب و کارها به این تصمیمات بستگی دارد، تقاضا برای مدیران با تجربه بسیار زیاد است.

۹_ مشاوره مالی (Financial advisor)

وظیفه مشاوران مالی ارائه مشورت و کمک به افرادی است که ممکن است در زمینه اقساط وام مسکن، اجاره خانه و سایر بدهی های خود با مشکل روبرو باشند. با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد به دلیل همه گیری ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن، از لحاظ اقتصادی از امنیت کمتری برخوردار هستند، اهمیت داشتن مشاوران مالی نسبت به گذشته بیشتر احساس می شود. 

۱۰_ بخش فناوری ( Tech Sector)

چه کرونا باشد و چه نباشد، همواره کمبود نیروی کار در بخش فناوری در کانادا وجود دارد. به همین دلیل، برنامه های مهاجرتی در انتاریو و بریتیش کلمبیا وجود دارد که تمرکز آنها بر جذب نیرو در بخش فناوری است. مهاجران در رشد این بخش در کانادا تأثیرگذار هستند  استعدادهای فنی به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بسیار مورد تقاضا هستند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )