مدارک و شرایط مربوط به اخذ ویزای اکسپرس انتری اینتری کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

شرایط و مدارک لازم اکسپرس اینتری کانادا

همانطور که گفتیم متقاضیانی که در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام می‌کنند، به وسیله سیستم امتیازدهی CRS رتبه بندی شده و رتبه های بالا شانس بیشتری برای دریافت دعوت نامه دارند. حداقل امتیاز لازم برای آنکه در سیستم اکسپرس اینتری شانسی برای پذیرش داشته باشید، 75 امتیاز است. بنابراین برای داشتن حداقل 75 امتیاز باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید:

  • داشتن مدرک زبان معتبر : شما باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی داشته باشید. آزمون‌هایی همچون تافل، آیلتس، CLB و TEF در کانادا مورد قبول و دارای اعتبار هستند.
  • داشتن سابقه کار : چنانچه شما متقاضی شغلی در کانادا هستید، باید برای آن شغل سابقه کار معتبر ارائه دهید. چنانچه سابقه کار شما در کانادا باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود.
  • داشتن تمکن مالی کافی برای مهاجرت به کانادا : چنانچه بتوانید از سیستم اکسپرس اینتری دعوت نامه بگیرید، باید تمکن مالی کافی برای مهاجرت به کانادا را نیز داشته باشید، در ادامه مقاله درباره میزان این تمکن مالی توضیح خواهیم داد.
  • داشتن تحصیلات کافی : شما باید تحصیلات کافی در زمینه تخصص کاری خود باشید و یا مدرک فنی معتبر داشته باشید.
  • داشتن سن مناسب : شما باید در سن مناسب کار باشید، معمولا افراد با سن زیر 34 سال شانس بیشتری برای پذیرش دارند.  

سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا (CRS)

متقاضیان اکسپرس اینتری، از طریق یک چارچوب امتیازدهی به نام Comprehensive Ranking System یا به اختصار CRS امتیاز دریافت کرده و رتبه بندی می‌شوند. سقف امتیازات CRS 1200 است که از این 1200 امتیاز 500 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی اکسپرس اینتری کانادا متاهل باشد 460 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و 40 امتیاز به فاکتورهای فردی همسر او تعلق می‌گیرد.

عوامل مهم در این امتیازدهی شامل موارد زیر است :

  • سن
  • نمره آزمون های معتبر زبان
  • میزان سابقه کاری در کانادا یا خارج از کانادا
  • داشتن پذیرش کاری از ایالت های کانادا
  • داشتن خواهر یا برادر مقیم در کانادا

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

گفتنی است که میزان امتیاز لازم برای انتخاب شدن در اکسپرس انتری کانادا یا بهتر است بگویم امتیاز لازم برای اکسپرس انتری کانادا، در هر دوره انتخاب متفاوت است و در هر دوره انتخاب حداقل امتیاز اکسپرس اینتری متفاوت است. بنابراین نمی‌توان امتیاز ثابتی را برای حداقل امتیاز اکسپرس اینتری معرفی کرد و مبنای دقیقی برای امتیاز لازم برای اکسپرس انتری کانادا تعیین کرد. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات دقیقی از دوره های انتخاب (Draw) اخیر اکسپرس اینتری مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید علاوه بر اینکه حداقل امتیاز اکسپرس اینتری در هر دوره متفاوت است، حتی ممکن است نوع برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده در یک دوره انتخاب با دیگری متفاوت باشد. به طور مثال در یک دوره انتخاب فقط بین متقاضیان PNP انجام شود و در دوره دیگر انتخاب بین متقاضیان برنامه مهاجرتی CEC صورت گیرد.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )