انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

شرایط ویزای PR کانادا

کشور کانادا از دیرباز به علت استاندارد و کیفیت بالای زندگی موردتوجه مهاجران بسیاری از سراسر جهان بوده است؛ شاید علت این قضیه سهولت در روند پذیرش مهاجران بوده که هیچ نسبتی با نژاد و ملیت‌های مختلف نداشته است. در میان هم‌وطنان عزیز ایرانی نیز مهاجرت به کانادا را که از روش‌های مختلفقابل انجام است، طرفداران زیادی پیداکرده است. در اددامه سعی داریم ۵ راه برای گرفتن pr کانادا در سال ۲۰۲۰ را برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت این کشور شرح دهیم.

PR کانادا

pr Canada یا permanent residency Canada به معنای اقامت دائم کانادا می‌باشد که امروزه راه‌های متنوعی برای دریافت آن وجود دارد. مهاجرت به کانادا به دلیل اقتصاد پیشرفته، شرایط ایده آل اجتماعی، رفاه و استانداردهای برتر زندگی، هرساله با جمعیت بزرگی از مهاجران از نقاط مختلف جهان مواجه است.

۵ راه برای گرفتن pr کانادا در سال ۲۰۲۰ تعبیه‌شده که در نهات منجر به اخذ اقامت دائم ۵ ساله خواهد شد که بعد از اتمام تاریخ آن قابل تمدید می‌باشد.

کانادا با جمعیت حدودی ۳۸ میلیون نفر و مساحت ۹.۹۸۴.۶۰۷ کیلومترمربع، در شمال قاره آمریکا واقع‌شده است. پایتخت این کشور شهر اتاوا و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می‌باشد. کانادا ازنظر موقعیت سیاسی و اجتماعی کشوری بین انگلستان و آمریکا است؛ چراکه ازنظر سیاسی تحت کنترل ملکه انگلیس و ازنظر استانداردهای اجتماعی تا حدود زیادی مشابه آمریکا می‌باشد.

دولت کانادا برای ساماندهی پذیرش مهاجران از سراسر دنیا از سیستم امتیازبندی خاصی استفاده می‌کند که هرسال مطابق تغییرات قوانین مهاجرتی، فاکتورهای دخیل در این سیستم هم دگرگون خواهد شد. در ادامه به معرفی ۵ راه برای گرفتن pr کانادا در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

کارت اقامت دائم کانادا

کارت اقامت کانادا یا Canada PR Card یک نوع سند یا مدرک شناسایی است که اقامت دائم شما در کشور کانادا را اثبات می‌کند. درصورتی‌که از کانادا خارج شوید برای ورود مجدد، به ارائه کارت اقامت دائم این کشور نیاز پیدا خواهید کرد؛ در واقع اگر پاسپورت کانادا یا Travel Document نداشته باشید، ارائه این کارت برای ورود به خاک این کشور الزامی است.

از ژوئن سال ۲۰۰۲ بر اساس قانون مصوب دولت کانادا، Canada PR Card به همه افرادی که دارای شرایط لازم برای اقامت دائم هستند ارائه می‌گردد؛ ارائه کارت اقامت دائم کانادا به‌صورت خودکار در طی روند مهاجرت به افراد تعلق خواهد گرفت. مهاجران تازه‌وارد به کانادا که تحت عنوان Landed Immigrant پس از اتمام مراحل اخذ اقامت، کارت pr برایشان صادر خواهد شد.

مزایای دریافت کارت اقامت دائم کانادا

دارنده کارت اقامت دائم کانادا اصطلاحاً مقیم دائمی این کشور نامیده می‌شود و در پاسپورت خود دارای ویزای اقامت دائم می‌باشند؛ اما هنوز شهروند و سیتی‌زن کانادا نیستند. افرادی که با ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … به خاک کانادا وارد می‌شوند، دارای اقامت موقت هستند ولی با دارا بودن شرایط لازم می‌توانند کارت اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است که دارنده کارت اقامت دائم کانادا وظیفه دارد تمامی قوانین فدرال، استان و شهرداری‌ها را رعایت نماید چراکه هرگونه خطایی سبب ابطال کارت اقامت دائم آن‌ها خواهد شد. مهم‌ترین مزایای دریافت Canada PR Card به شرح زیر می‌باشند:

  • امکان برخورداری از تسهیلات شهروندی کانادا مانند بیمه درمانی رایگان
  • کاهش هزینه تحصیلی افراد به‌اندازه یک‌دهم دانشجویان بین‌المللی
  • امکان اقامت، تحصیل و کار در تمامی نقاط کانادا
  • تحت حمایت کامل دولت کانادا بر مبنای قانون فدرال
  • امکان دریافت تابعیت و پاسپورت کانادا پس از ۳ الی ۵ سال

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )