سوپر ویزای والدین کانادا | ویزای والدین کانادا | مهاحرت به کانادا از طریق ویزای والدین
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

سوپر ویزای والدین کانادا

دانستنی هایی درباره ویزای والدین کانادا super visa

از گذشته های بسیار دور تا به امروز همواره یکی از اولویت های مهم و اصلی مردم کشور کانادا حفظ ارزش های خانوادگی و ارج نهادن به کانون گرم خانواده است. یقیناً آن دسته از افرادی که به کانادا سفر کرده اند به وضوح میزان ارزش خانواده در این کشور را لمس کرده اند. از این رو یکی از مواردی که همیشه برای تمامی مهاجران به عنوان یک مزیت منحصر به فرد کشور کانادا در نظر گرفته می شود که معمولاً کمتر کشوری از آن برخوردار است داشتن سوپر ویزای کانادا می باشد. این نوع ویزای کانادا برای آن دسته از افرادی صادر گردیده که خود مقیم یکی از استان های کشور کانادا هستند اما والدین آنان در جایی خارج از این کشور زندگی می کنند. در این مقاله می خواهیم هر آنچه که قرار است درباره سوپر ویزای کانادا بدانید را برایتان توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

شرایط سوپر ویزای کانادا چیست؟

این نوع ویزا که به عنوان یک امتیاز مهاجرت به کانادا تلقی می شود برای دارندگان خود این امکان را فراهم می آورد تا برخلاف ویزای مولتی ۵ ساله کانادا که افراد با داشتن آن تنها ۶ ماه می توانند در خاک کانادا اقامت داشته باشند، به مدت ۲ سال متوالی در این کشور زندگی کنند. بدون آنکه مجبور شوند خاک کانادا را پس از گذشت شش ماه ترک کنند.
باید گفت که ویزای والدین کانادا نیز درست همانند ویزای توریستی کانادا به این کشور به دو حالت سینگل و مالتیپل برای دارندگان آن صادر می گردد. از آنجایی که ویزای سینگل سوپر ویزا تنها یکبار اجازه وارد شدن به کشور کانادا را برای دارندگان صادر می کند. این در حالی است که ویزای مالتیپل سوپر ویزا به صاحبان آن این امکان را خواهد داد به صورت چندین بار متوالی وارد خاک کشور کانادا شوند بدون آنکه برای هر بار ورود مجدد نیازی به تمدید ویزای خود داشته باشند. به طور معمول اعتبار و مهلت استفاده از سوپر ویزا کانادا به مدت اعتبار پاسپورت افرادی که مقیم کشور کانادا هستند بستگی دارد. معمولاً اداره مهاجرت کانادا به افرادی که دارای شایستگی دریافت اخذ سوپر ویزای کانادا برای پدر و مادر و بزرگ ترهای خود باشند اعتبار ۱۰ ساله اعطا می کند.

چه کسانی می توانند ویزای والدین کانادا دریافت کنند؟

همان‌طور که اشاره شد سوپر ویزا تنها مختص والدین، پدربزرگ و مادربزرگ افرادی است که به عنوان شهروند این کشور موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شده اند. در نتیجه به غیر از این دسته از افراد مذکور، کسانی دیگر حتی فامیل های درجه یک مانند خواهر و برادر نیز نمی توانند از امتیاز سوپر ویزا کانادا استفاده کنند.

مدارک لازم برای دریافت سوپر ویزای کانادا

مانند سایر ویزاهای کانادا اخذ ویزای والدین کانادا نیز مستلزم شرایط خاصی می باشد. به غیر شرایطی که در بالا به آن اشاره شد متقاضیان این نوع ویزا باید تمامی مدارک و شرایط ذیل را برای دریافت این ویزا فراهم آورند:

  • فرم تکمیل شده مربوط به تقاضای مهاجرت والدین به کانادا
  • ارائه تمامی مدارک شخصی به همراه فتوکپی
  • ارائه تمامی مدارک به یکی از زبان های انگلیسی و فرانسه
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی که معمولاً توسط پزشک رسمی کشور کانادا صادر می گردد.
  • ارائه گواهی مبنی بر اینکه فردی که درخواست سوپر ویزا برای خانواده خود کرده است خود مقیم یکی از شهرهای کانادا می باشد.
  • داشتن یکی از بیمه های پزشکی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )