ریجکتی ویزا
انواع ویزای کانادا, تجدید نظر ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

چرا ویزای تحصیلی کانادا ریجکت می شود ؟

ما در این مقاله سعی داریم تا به بررسی مهمترین دلایل ریجکتی ویزا تحصیلی کانادا بپردازیم ، پس با ما همراه باشید تا در این مورد با هم دیگر صحبت کنیم.

تحصیل در کانادا یکی از بهترین راه‌های مهاجرت بوده و از طرفی حوزه تخصصی اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای کانادا یکی از جذاب ترین و پر چالش‌ترین حوزه‌های مهاجرت به کانادا می‌باشد که به دلیل پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاصی که دارد تعداد معدودی از مشاورین و وکلا  بطور اختصاصی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. اما یکی از تلخ‌ترین بخش‌های این حرفه، دریافت ریجکتی درخواست ویزای دانشجویی می‌باشد. امری ناگزیر که مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا با هر میزان سابقه، تخصص و تجربه نمی‌تواند از آن جلوگیری کند.

زیرا تنها مرجع قبول یا ریجکتی ویزا افسران محترم اداره مهاجرت هستند.

از آنجایی که علاوه بر متقاضی اخذ ویزا و مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا، شخص سومی در این خصوص تصمیم گیری می‌کند لذا: هرگونه قول یا تضمین صریح یا تلویحی در مورد اخذ ویزا یا بطور کلی تضمین تمامی گزینه‌های ویزای کانادا یا مهاجرت به کانادا امری کاملا غیر قانونی، غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی است. لطفا مراقب این وعده‌های فریبکارانه تبلیغاتی باشید.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا:

نویسنده مقاله با تجربه آماده سازی بیش از 300 پرونده اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا برای کانادا طی سالیان فعالیت در حوزه تخصصی مهاجرت تحصیلی به کانادا از یک سو و بررسی نامه‌های ریجکتی ویزا مربوط به سایر دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در کانادا که پرونده ویزای دانشجویی آنها توسط یک فرد محترم دیگر مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا آماده و به اداره مهاجرت کانادا ارسال شده از سوی دیگر به این نتجه رسید که:

رد شدن درخواست تحصیل در کانادا پنج دلیل عمده دارد.

یا به عبارت دیگر:

بنا به پنج دلیل اصلی، افسران محترم اداره مهاجرت کانادا متقاعد و مجاب نمی‌شوند که قصد و هدف متقاضی تحصیل در کانادا است.

بلکه نیت اصلی دانشجوی بین‌المللی از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، دریافت اقامت دائم این کشور است نه تحصیل در کانادا.

ممکن است این سوال در ذهن متقاضیان تحصیل در کانادا نقش ببندد که:

مگر نمی‌گویید که تحصیل در کانادا بهترین راه دریافت اقامت دائم است؟ اگر اینطور نیست پس مهاجرت تحصیلی به کانادا چه معنایی می‌دهد؟

سوال بسیار خوب و مناسبی است. در پاسخ به این سوال به جرات می‌توان گفت:

تحصیل در کانادا یکی از بهترین راه‌های دریافت اقامت دائم و مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. در قوانین مهاجرتی کانادا نیز راه‌های قانونی که دانشجویان بین المللی را به سمت و سوی دریافت اقامت دائم سوق می‌دهد نظیر:

اجازه کار پس از تحصیل در کانادا و اقدام از مسیر سابقه کار کانادایی یا CEC که یکی از زیر مجموعه‌های اکسپرس اینتری است و به دلیل امتیازات کار و تحصیل در کانادا، دانشجوی بین‌المللی می‌تواند با داشتن سایر شرایط نظیر نمره زبان انگلیسی برای این گزینه واجد شرایط شود وجود دارد.

اما نکته مهم اینجاست که:

زمانی که یک دانشجوی بین‌المللی برای اخذ ویزا اقدام می‌کند می‌بایستی بتواند پروفایل یک دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا را به افسر نشان دهد.

به بیان دیگر:

می‌بایستی مدارک و مستندات پرونده ویزا بتواند به افسر نشان دهد که وزنه تحصیل در کانادا سنگین تر از وزنه دریافت اقامت دائم است.

به همین دلیل است که:

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در اکثریت قریب به اتفاق پرونده‌ها یک دلیل مشترک دارد:

افسر اداره مهاجرت متقاعد نشده که هدف اصل متقاضی، تحصیل در کانادا می‌باشد.

اما بپردازیم به پنج دلیل اصلی:

– مبهم بودن هدف از تحصیل در کانادا

– وابستگی‌های خانوادگی دانشجویان بین‌المللی به کشور مبدا یا کانادا

– وابستگی‌های شغلی یا عدم انطباق رشته‌ای که برای آن پذیرش تحصیلی دریافت شده با شغل متقاضی اخذ ویزا یا مبهم بودن تاثیر رشته تحصیلی بر آینده شغلی وی

– کمبود دارایی‌های شخصی خصوصا موجودی حساب بانکی

– و در برخی موارد ریجکتی ویزا به دلیل نبود یا کمبود سابقه سفرهای خارجی خصوصا ویزای شینگن

ویزای کانادا می‌تواند دلایلی خاص دیگری علاوه بر پنج دلیل اصلی و عمده فوق داشته باشد.

برخی از دلایل خاص رد شدن درخواست عبارتند از:

– عضویت در سازمان ها یا گروه‌های خاص

– سوء سابقه کیفری

– سابقه بیماری‌های خاص در مورد کشورهایی که اتباع آنها برای اخذ ویزای دانشجویی نیاز به تست پزشکی دارند

– سوء استفاده از اعتماد دولت کانادا با ارسال مدارک مخدوش یا جعلی

– و در نهایت شرایط خاص ریجکتی ویزای دانشجویی به دلیل روابط سیاسی بین کشورها

که مورد آخر کاملا غیر قابل پیش بینی و غیر قابل کنترل می‌باشد.

بطور مثال زمانی که دارندگان ویزای تحصیلی علیرغم ارسال یک پرونده قوی شامل انواع تعهدات محضری نظیر تعهد به کارفرما یا بازگشت به کشور مبدا، پس از ورود به کانادا به جای ادامه تحصیل در کانادا اقدام به اعلام پناهندگی آن هم با مدارک ساختگی می‌کنند.

اگر این امر در مقیاس کلان و تعداد زیاد تکرار شود می‌تواند موجب بی اعتمادی دولت کانادا نسبت به اتباع آن کشور و در نتیجه افزایش ریجکتی ویزای تحصیلی برای سایر متقاضیان، حتی آنهایی که واقعا قصد تحصیل در کانادا را دارند بشود.

7 راهکار عملی برای افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا:

اما ۷ نکته و راهکار عملی که می‌توانید شانس اخذ ویزا را تا حد قابل توجهی بالا ببرند عبارتند از:

 فاکتور شماره یک- شرایط سنی:

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا شرایط سنی خاصی ندارد.

اما سن متقاضی یکی از فاکتورهای مهم در اخذ ویزای دانشجویی می‌باشد.

بهترین سن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی متقاضی اخذ ویزای تحصیلی :

برحسب تجربه بهترین سن تحصیل در کانادا برای مقطع Diploma و Advanced Diploma در کالج‌های کانادا که معادل مدرک فوق دیپلم هستند، همچنین بهترین سن اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع  لیسانس که هم توسط کالج‌ها و هم توسط دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شوند، سنین بین ۱۸ تا 23 سال می‌باشد.

به بیان دیگر برحسب تجربه، بیش از 90% متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی از مقاطع فوق دیپلم یا لیسانس در دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا که سن آنها بین 18 تا 25 سال بوده موفق به اخذ ویزای دانشجویی شده‌اند.

البته این بدین معنی نیست که اگر سن شما بالاتر از 23 سال است و قصد تحصیل در کانادا در مقاطع قوق دیپلم یا لیسانس در یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا را دارید هیچ شانسی برای اخذ student visa ندارید.

زیرا نرخ موفقیت شرکت کانادا موسسه قوقی تقوی برای دانشجویان بین‌المللی که سن آنها در بازه سنی 24 تا 35 سال نیز بیش از 70% بوده است.

اما شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی:

بهترین سن تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد، همچنین مقطع Post Graduation  در کالج که تقریبا معادل فوق لیسانس بوده و پیش نیاز آن داشتن مدرک دانشگاهی لیسانس است

سنین بین ۲۳ تا ۳۵ سال می‌باشد. به بیان دیگر دانشجویان بین‌المللی که سن آنها بین 23 تا 35 سال است و قصد ادامه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌ها یا مقطع Post-Graduation (یا معادل فوق لیسانس) در کالج‌های کانادا را داشته باشند از شانس به مراتب بالاتری برای اخذ  student visa برخوردار خواهند بود. لذا اگر سن شما بین 23 تا ۳۵ سال است توصیه مشاورین تحصیلی شرکت کانادا موسسه حقوقی تقوی برای افزایش شانس ویزای دانشجویی یکی از دو مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های کانادا یا معادل فوق لیسانس (دوره‌های Post-Graduation) در کالج‌های کانادا می‌باشد.

نرخ موفقیت شرکت کانادا موسسه حقوقی تقوی برای دو مقطع تحصیلی بالا

برای سنین بین 23 تا 35 سال بیش از 80%

و برای سنین بین 35 تا 45 سال بیش از 70% بوده است.

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس:

تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس  بطور عمومی و معمول عبارتست از:

داشتن معدل لیسانس بالاتر از ۱۵

مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره ۶.۵ (و در برخی دانشگاه ها با نمره 7) یا ارائه یکی از مدارک تافل یا پی تی ای معادل با نمرات مذکور

مدرک زبان انگلیسی GMAT یا GRE برای برخی رشته‌ها نظیر MBA.

سابقه کاری مرتبط (در برخی دانشگاه‌های کانادا)

مقالات علمی پژوهشی داخلی یا بین‌المللی (در برخی دانشگاه‌های کانادا)

معرفی دو یا گاهی اوقات سه recommendation letter یا توصیه نامه از اساتید هیات علمی دانشگاه‌ها.

فاکتور دوم – پذیرش تحصیلی از یک مقطع مناسب:

همانطور که در فاکتور اول نیز اشاره شد انتخاب مناسب مقطع تحصیلی در جلب نظر مثبت افسر اداره مهاجرت برای صدور ویزای دانشجویی نقش به سزایی دارد. معمولا برای اثبات هدف از تحصیل در کانادا به عنوان هدف و انگیزه اصلی می‌بایستی تحصیل رو به جلو باشد. بدین معنی که اخذ پذیرش تحصیی کانادا از مقاطع پایین‌تر از مقطع تحصیلی فعلی یا مشابه با آن احتمال ریجکتی ویزا را افزایش می‌دهند.

 بطور مثال:

اگر فوق دیپلم دارید بهتر است به جای دوره‌های معادل فوق دیپلم در کالج‌های کانادا از مقطع لیسانس در کالج‌های کانادا یا دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیلی بگیرید. همچنین دارای مدرک لیسانس دانشگاهی هستید توصیه می‌شود به جای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس مجدد، برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های کانادا یا دوره‌های Post Graduation Certificate  در کالج‌های دولتی اقدام شود.

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا:

و در نهایت اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد به همراه شرایط عمومی و معمول زیر هستید بهترین گزینه برای به حداکثر رساندن شانس دریافت ویزا، اخذ پذیرش تحصیلی مقطع دکترا است:

داشتن مدرک کارشناسی ارشد با معدل 16 یا بالاتر (حداقل معدل در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا که دارای رنکینگ بالاتری هستند، معدل کارشناسی ارشد 17 می‌باشد.) مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره 7 در اغلب دانشگاه‌های کانادا (و بعضا 6.5 در دانشگاه‌های با رنکینگ پایین تر) مدرک زبان انگلیسی GMAT یا GRE در اغلب رشته‌ها خصوصا رشته‌های مدیریت و روانشناسی.

مقالات علمی پژوهشی چاپ شده در نشریات معتبر بین‌المللی (ترجیحا مقالات ISI)، ارائه سه یا گاها چهار recommendation letter یا توصیه نامه. جستجو و متقاعد نمودن استاد راهنما که در حوزه تحقیقاتی نزدیک به مقالات یا پایان نامه متقاضی مشغول به فعالیت می‌باشد. مورد آخر یکی از مهمترین عوامل در دریافت فاند و بورسیه تحصیلی کانادا می‌باشد.

اگر سن شما بالا است حتی بالاتر از 45 سال، ولی دارای شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکترا هستید، برای شما این خبر خوش را داریم که شانس زیادی برای اخذ ویزای دانشجویی دارید.

اما اگر با شرایط سنی بالاتر از 45 سال می‌خواهید برای مقاطع تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس، آن هم در شرایطی که مقطع تحصیلی مورد نظر مشابه یا حتی پایین‌تر از آخرین مدرک تحصیلی شما می‌باشد،

احتمال صدور یا ریجکتی  ویزای تحصیلی کانادا برای شما 50-50 است آن هم اگر با یک برنامه‌ریزی دقیق توسط یک متخصص مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام نمایید.

پس همانطور که در پارامترهای یک و دو یعنی شرایط سنی و انتخاب مقطع تحصیلی بیان شد، ملاحظه می‌کنید که:

ریجکتی ویزای دانشجویی در اکثر پرونده‌ها به دلیل نداشتن سن مناسب یا عدم انتخاب صحیح مقطع تحصیلی می‌باشد

و در بیشتر موارد اگر منصفانه قضاوت کنیم خودمان نیز تصدیق می‌کنیم که مدارک و مستندات پرونده نتوانسته پروفایل یک دانشجو که قصد اصلی او تحصیل در کانادا است را نشان دهد.

فاکتور سوم – سوابق و مدارک تحصیلی:

داشتن معدل خوب یا عالی می‌تواند نکته‌ای مثبت برای اخذ  student visa باشد. همچنین انطباق رشته‌ای که برای آن پذیرش تحصیلی اخذ شده با سوابق تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند یکی از دلایل اخد یا ریجکتی ویزا محسوب شود.

بطور مثال:

اگر لیسانس مهندسی معماری با معدل ۱۸ داشته و رشته طراحی داخلی در مقطع فوق لیسانس را انتخاب کرده‌اید به حسن انتخاب و استراتژی درست شما احسنت می‌گوییم. شانس شما برای اخذ ویزا در مثال فوق بسیار زیاد است. حتی اگر لیسانس طراحی داخلی را انتخاب کرده باشید با وجود اینکه مشابه آخرین مدرک تحصیلی شماست اما باز انتخاب خوبی می‌تواند باشد به شرط اقدام توسط یک مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا. زیرا رشته‌های طراحی داخلی و مدیریت پروژه بعنوان یک رشته آکادمیک مستقل در مقطع لیسانس یا بسیار محدود ارائه می‌شود یا اصلا وجود ندارد. و کمبود یا نبود ارائه یک رشته می‌تواند دلیل خوبی برای افزایش شانس اخذ ویزا باشد.

فاکتور چهارم – تحصیل در کانادا و تاثیرآن بر آینده شغلی متقاضی:

یکی دیگر از پارامترهای مهم برای جلوگیری از ریجکتی ویزای دانشجویی، تناسب رشته تحصیلی انتخاب شده با سوابق شغلی متقاضی همچنین تاثیر آن بر آینده شغلی وی می‌باشد.

اگر تحصیل در کانادا هم راستا با تحصیلات شما نیست توصیه می‌شود هم سو و متناسب با شغل فعلی یا آتی شما باشد.

بطور مثال:

اگر پنج سال از دریافت آخرین مدرک دانشگاهی شما گذشته اما در این مدت مشغول به کار با عنوان برنامه نویس بازی‌های رایانه‌ای بوده‌اید، اخذ پذیرش تحصیلی در رشته طراحی و برنامه نویسی بازی‌های رایانه‌ای حتی در مقطع کالج می‌تواند انتخاب خوبی باشد. زیرا اولا این رشته در ایران وجود ندارد. ثانیا منطبق با سابقه کاری شماست.

فاکتور پنجم – تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان:

داشتن یا نداشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک یکی از پارامترهای دیگر موثر در صدور یا ریجکتی  student visa به حساب می‌آید. اگر بدون مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره حداقل ۶.۵ قصد ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا حتی فوق لیسانس را دارید، حتی با داشتن معدل بالا و رزومه علمی پژوهشی قوی احتمال اخذ پذیرش تحصیلی پایین می‌باشد. در این صورت دو اقدام امکان پذیر می‌باشد:

اول اخذ پذیرش تحصیلی مشروط به گذراندن دوره زبان انگلیسی پیش نیاز در صورت داشتن شرایط سنی بین 18 تا 35 سال است.

دوم دریافت آیلتس آکادمیک و اقدام برای مقاطع تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس یا دکترا) خصوصا برای شرایط سنی بالاتر از 35 سال است.

که در هر دو مورد به ویژه در صورت نداشتن مدرک زبان مخصوصا در شرایط سنی بالا،

توصیه اکید به اقدام از طریق یک مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌باشد.

شرکت کانادا موسسه حقوقی تقوی با دارا بودن سهمیه نمایندگی چندین کالج و دانشگاه معتبر می‌تواند پذیرش تحصیلی کانادا را بصورت مشروط به گذراندن دوره زبان انگلیسی بطور تضمینی برای دانشجویان بین‌المللی دریافت کند.

اما برای اینکه متقاضی اخذ ویزای دانشجویی شانس متوسط یا خوبی داشته باشد می‌بایستی طی جلسات مشاوره اختصاصی با مشاورین تحصیلی خبره موسسه حقوقی تقوی ، شرایط متقاضی تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد.

توصیه کلی برای متقاضیان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان:

اگر می‌توانید ظرف مدت کوتاهی (بین سه تا شش ماه) مدرک زبان آیلنس آکادمیک با نمره 6.5 دریافت نمایید حتما این اقدام را برای افزایش شانس دریافت ویزا انجام دهید.

اما اگر به دلیل مشغله‌های کاری یا هر دلیل دیگری فکر می‌کنید دریافت مدرک آیلتس برای شما غیر ممکن یا ممکن اما زمان بر است،

می‌توانید با مشورت با مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا از گزینه‌های تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان یا اصطلاحا پذیرش مشروط به گذراندن دوره زبان انگلیسی پیش نیاز استفاده نمایید.

زیرا در گذر زمان فقط قوانین مهاجرت به کانادا، شرایط صدور ویزای کانادا برای ایرانیان و نرخ ارز ممکن است تغییراتی کند که جبران آن سخت باشد.

فاکتور ششم – وابستگی‌های خانوادگی به کانادا یا کشور مبدا:

پارامتر وابستگی خانوادگی به کانادا یا کشور مبدا یکی دیگر از شایع‌ترین دلایل ریجکتی ویزا است. این گزینه در کنار هدف از تحصیل دارای بیشترین فراوانی در نامه‌های ریجکتی ویزا هستند.

فرض کنید تمام یا بخش عمده‌ای از بستگان درجه یک دانشجو شامل پدر، مادر، خواهران و برادرانتان دارای اقامت دائم یا تابعیت کشور کانادا باشند و دانشجو با شرایط سنی بالاتر از 25 سال، با معدلی معمولی و بدون مدرک زبان قصد تحصیل در کانادا آن هم در مقطعی مشابه یا پایین‌تر از تحصیلات فعلی خود را دارد.

اگر شما جای افسر اداره مهاجرت باشید ویزای دانشجویی را برای چنین فردی صادر می‌کنید؟

قطعا اگر منطقی به مثال فوق نگاه کنیم پاسخ منفی است. زیرا برای افسر کاملا محرز است که هدف اصلی این فرد تحصیل در کانادا نیست. البته این بدان معنی نیست که اگر بستگان درجه یک متقاضی تحصیل در کانادا دارای اقامت دائم یا تابعیت هستند هیچ شانسی برای اخذ  student visa وجود ندارد. اما قطعا چنین دانشجویی می‌بایستی با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده، آن هم با مشورت یک مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا گام بردارد.

به یک مثال دیگر در خصوص ریجکتی ویزای دانشجویی به دلیل وابستگی خانوادگی توجه نمایید:

یک دانشجوی بین‌المللی متاهل با یک یا دو فرزند، آن هم با یک پرونده معمولی قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان آیلتس را دارد.

مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا طی جلسات مشاوره به او توصیه می‌نماید که مدرک زبان آیلتس آکادمیک دریافت کند.

اما متقاضی بنا به هر دلیلی چنین امکانی را ندارد و علیرغم تشریح ریسک نسبتا بالای ریجکتی ویزای دانشجویی توسط مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا، متقاضی درخواست اخذ پذیرش تحصیلی مشروط به گذراندن دوره زبان را داده و ریسک بالای رد شدن ویزا را می‌پذیرد.

این بار مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا به متقاضی پیشنهاد می‌دهد که لااقل برای افزایش شانس پرونده بطور مجزا اقدام به اخذ ویزای دانشجویی کانادا نماید.

اما متقاضی به دلیل وابستگی‌های عاطفی طی یک تصمیم احساسی درخواست می‌دهد که می‌خواهم با خانواده‌ام اقدام کنم.

آیا به نظرتان چنین پرونده ای موفق به اخذ student visa می‌شود؟

آیا با وجود شرایط مذکور انصاف است که وقتی ویزای دانشجویی او ریجکت شد بگوید مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا برای من کاری انجام نداده؟!

اگر یک متقاضی تحصیل در کانادا با شرایط فوق موفق به اخذ ویزا گردد امری عجیب است.

در سناریوی فوق قطعا یکی از دلایل ریجکتی  student visa وابستگی خانوادگی خواهد بود اما این بار منظور کمبود یا نبود وابستگی خانوادگی به کشور مبدا است.

سوال: آیا اقدام انفرادی بدون همسر و فرزندان می‌تواند شانس اخذ ویزا را افزایش دهد؟

سوال بسیار خوبی است.

کانادا این فرصت را در اختیار متقاضی تحصیل به کانادا قرار داده تا بتواند بطور همزمان با همسر و فرزندانش برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کند.

البته افسر اداره مهاجرت بعنوان تنها تصمیم گیرنده در خصوص صدور یا ریجکتی ویزای کانادا نیز این حق مسلم را دارد که اگر مدارک و مستندات کافی جهت اثبات این امر که هدف اصلی از اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی، تحصیل در کانادا است درخواست متقاضی و خانواده‌اش را رد کند.

فاکتور هفتم – تاثیر بسیار بالای نامه هدف از تحصیل یا Study Plan 

نگارش نامه هدف از تحصیل یا study plan یکی از موثرترین عوامل در جلب نظر مثبت افسر اداره مهاجرت برای اخذ ویزای دانشجویی است.

طی سالیانی که نویسنده بطور تخصصی روی حوزه مهاجرت تحصیلی به کانادا فعالیت می‌نماید مشاهده شده که:

بسیاری از پرونده‌های متوسط یا حتی ضعیف اخذ ویزا به دلیل ارائه نامه هدف از تحصیل قوی توانسته‌اند افسر اداره مهاجرت به کانادا را متقاعد به صدور ویزای دانشجویی کنند.

به عکس پرونده‌هایی بسیار که به دلیل عدم ارائه یا نگارش ضعیف نامه هدف از تحصیل در کانادا با ریجکتی ویزای تحصیلی مواجه شده‌اند.

لذا توصیه می‌شود:

اولا حتما در نگارش نامه هدف از تحصیل از تجربه و تخصص یک مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا استفاده نمایید.

ثانیا حتما با مشاور یا وکیل مهاجرت تحصیلی به کانادا خصوصا در مورد رشته‌های تخصصی تر تعامل داشته باشید تا  یک نامه هدف از تحصیل تاثیرگذار و فنی آماده شود.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )