رفع ریجکت ویزای تحصیلی
تجدید نظر ویزای کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

رفع ریجکت ویزای تحصیلی

امروزه پذیرش گرفتن و اخذ ویزای تحصیلی دغدغه خیلی از جوانان است، پروسه زمان بر و پر هزینه ایی که تلاش زیادی را می طلبد، مدرک زبان ،ترجمه مدارک، مکاتبه با دانشگاه و…… همه چی درست پیش می رود، در نهایت برخی از دانشجویان در کمال ناباوری با ریجکت ویزای تحصیلی از طرف سفارت مواجه می شوند. برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی با ما در تماس باشید .

ریجکت ویزای تحصیلی به چه معنا است؟

به معنای ساده آفیسر سفارت به دلیل و یا دلایلی قانع نشده تا ویزای تحصیلی صادر گردد که در نهایت درخواست ویزای تحصیلی ریجکت می گردد.

خوبه بدونید ریجکت ویزای تحصیلی پایان کار نیست و دانشجویان عزیز می توانند با انجام پروسه اعتراض از این امتیاز در جهت رفع ریجکت ویزای‌تحصیلی استفاده کنند.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی

رفع ریجکت ویزای‌تحصیلی در نامه ارسالی گزینه هایی وجود دارد که تیک خوردن آنها به معنی عدم وجود شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی می باشد از جمله دلایل عبارتند از:

 مورد تایید نبودن محل اقامت ( خوابگاه)

– مشخص نبودن دلیل و یا هدف سفر

 احتمال عدم بازگشت به کشور ایران

 کافی نبودن میزان تمکن مالی و …..

راهنمایی جهت رفع ریجکت ویزای‌تحصیلی

مهم ترین نکته این است که که هر سفارت، زمان مشخص و روش خاص خود را برای اعتراض به ریجکت ویزای تحصیلی اعلام می کند که پروسه اعتراض باید طبق این شرایط صورت پذیرد، بهترین راه برای رفع ریجکت ویزای‌تحصیلی کمک گرفتن از متخصصین این حوزه می باشد . 

برای پیگیری ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم ؟

بدون شک نحوه پیگیری جواب ویزا بصورت ثبت نام آنلاین و مدت زمان دریافت جواب از این طریق، بسیار راحت تر و کوتاه تر از ثبت نام حضوری است. در واقع ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، از بهترین روش ها برای اخذ ویزا می باشد.

در این روش لازم است تا متقاضیان با مراجعه به سایت VFS Global در ابتدا یک حساب کاربری برای خود ایجاد و سپس مراحل مربوط به ثبت دریافت ویزای خود را طی کنند.

آن ها پس از پرداخت هزینه ثبت نام بصورت آنلاین، یک شماره و یا کد پیگیری دریافت می کنند که با کمک آن و حساب کاربری می توانند از آخرین روند سپری شدن پرونده خود مطلع شوند.

روش های مطلع شدن از جواب سفارت به درخواست ویزا

با ارائه درخواست ویزای کانادا، متقاضیان پس از گذر ۴ ماه، می توانند با مراجعه به ایمیل و یا حساب کاربری خود، از جواب سفارت مطلع شوند.

با وجود اینکه پیگیری جواب ویزا به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است اما باید دقت شود که اطلاع رسانی از روش آنلاین در مقایسه با روش های حضوری، بسیار شفاف تر نسبت به صدور و یا رد ویزا اطلاع رسانی می کند.

مدت زمان جواب سفارت کانادا

بطور کلی و بر اساس اعلام توسط سفارت، مدت زمان جواب سفارت کانادا و صدور ویزا، تقریبا برابر با ۱۲۰ روز کاری می باشد که البته باید توجه کرد این میزان بسته به هر دفتر انگشت نگاری، متفاوت است.

پس از ثبت نام به روش آنلاین برای دریافت ویزا، نامه مربوط به انگشت نگاری، یک یا دو هفته پس از ثبت نام برای فرد ارسال می شود و متقاضی ۳۰ روز فرصت دارد تا در یکی از دفاتر بیومتریک (انگشت نگاری) موجود در سفارت کانادا، حضور یابد.

پس از مراحل بیومتریک (انگشت نگاری) است که پرونده متقاضی به جریان می افتد و سپس پاسخ نهایی و مدت زمان صدور ویزا از طریق ایمیل (در ثبت نام حضوری) و یا از طریق شماره پیگیری (در ثبت نام آنلاین) که حداکثر به مدت  ۱۲۰ روز کاری برای متقاضی ارسال می شود.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

پس از موافقت و تایید سفارت و آمدن جواب ویزای کانادا، لازم است تا متقاضی برای دریافت برچسب ویزا به پاسپورت خود، ظرف مدت ۳۰ روز، با داشتن نامه Pass Request در یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا حضور یابد تا ویزای مربوط برای مهاجرت به کشور کانادا را تهیه کند.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا

ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا، از اتفاقات رایجی است که ممکن است برای متقاضیان پیش بیاید و دریافت ویزا را برای آنها تا حدودی غیر ممکن سازد. بنابراین افراد متقاضی اخذ ویزا لازم است تا قبل از ارائه درخواست، در صورت لزوم، با برطرف نمودن تمامی دلایل ریجکت شدن، اخذ ویزای اقامت را برای خود فراهم نمایند. ماموران سفارت کانادا در صورت هرگونه تردید نسبت به دلایل زیر، درخواست ویزا را رد کرده و مانع از سفر فرد متقاضی به کشور کانادا می شوند.

  • عدم بازگشت متقاضی به کشور خود پس از پایان مدت اعتبار ویزا
  • عدم برخورداری از سابقه مسافرتی مناسب به دیگر کشورها
  • مشخص نبودن انگیزه و هدف فرد متقاضی جهت اخذ ویزا
  • عدم برخورداری از تمکن مالی جهت مهاجرت به کانادا
  • وجود هرگونه نقص در مدارک و دارایی های فرد

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )