رشته مهندسی مکانیک در کانادا
انواع ویزای کانادا, دانشگاه های کانادا, مهاجرت از طریق کار, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

رشته مهندسی مکانیک در کانادا

در این مقاله قصد داریم تا به رشته مهندسی مکانیک در کانادا بپردازیم با ما همراه باشید.

نقش مهندس مکانیک این است که یک ایده را به محصولی تبدیل کند که قابلیت عرضه در بازار دارد. برای رسیدن به این هدف، مهندس مکانیک می بایست بتواند نیروها و محیطی را که یک محصول، اجزای آن، و یا زیرسیستم های آن با آن روبرو خواهند بود بشناسد و در مواجهه با آن ها، محصول را به گونه ای طراحی کند که کارا باشد، از نظر زیبایی شناسانه مطلوب باشد و از دوام کافی برخوردار باشد. همچنین می بایست بتواند بهترین راهی را که می توان فرآیند تولید را بدون بروز مشکل پیش برد طراحی کند.

مهندسان مکانیک نقشی کلیدی را در صنایعی مانند خودروسازی، هوافضا، بیوتکنولوژی، کامپیوتر، الکترونیک، سیستم های میکروالکترومکانیکال، تبدیل انرژی، رباتیک، اتوماسیون و تولید ایفا می کنند. هم چنین مشاغلی را از مهندسی سیستم های پیشرفته انرژی گرفته تا مهندسی هوا فضا و منسوجات را بر عهده می گیرند.

اهمیت رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسان مکانیکی که دارای تخصص و تجربه ی کافی باشند به شدت در بازار کاری کانادا مورد نیاز هستند. به همین خاطر، فارغ التحصیلان رشته ی مهندسی مکانیک از دانشگاه های کانادا می توانند به محض فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند و برای خود درآمد زایی کنند. نکته ی دیگری که برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس مکانیک وجود دارد آن است که بازار کاری در کانادا به شدت محتاج کسانی است که از کشورهای دیگر به کانادا مهاجرت می کنند و دانشی را که در سراسر جهان آموخته اند به صنایع کانادا تزریق می کنند. برای همین است که این بازار به شدت تشنه ی هم افزایی است و هم از دانش مهندسان مکانیک بهره می گیرد و هم بر دانش آن ها می افزاید.

در کانادا، مهندسان مکانیک به طور میانگین در حدود 73830 دلار کانادا در سال درآمد دارند. میزان حقوق آن ها به تحصیلات، تجربه، صنعت و کارفرمای آن ها بستگی دارد. معمولا، کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند، از درآمد بیشتری برخوردار خواهند بود. شایان توجه است که اگر به صورت تمام وقت مشغول شوید، علاوه بر درآمد ثابت، از مزایایی مانند پوشش هزینه های دندان پزشکی، بیماری و تعطیلات برخوردار خواهید بود. این مزایا از شرکتی به شرکت دیگر تفاوت می کنند.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

می توان گفت که تمام دانشگاه ها در کانادا که از برنامه ای جامع برای مهندسی برخوردار باشند، رشته ی مهندسی مکانیک را نیز ارائه می دهند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته ی مهندسی مکانیک در کانادا لازم است که دوره دبیرستان خود را تمام کرده باشید و دستکم 60 درصد نمره ی زبان انگلیسی، ریاضی و فیزیک را اخذ کرده باشید. همچنین برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در این رشته، لازم است که متقاضی مدرک لیسانس خود را با نمرات قابل قبول در کشور خود گذرانده باشد.

از آنجا که آموزش در کشور کانادا خصوصی است، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور می بایست شهریه پرداخت کنید. البته اگر که سابقه ی تحصیلی قابل قبولی داشته باشید، می توانید از بورسیه ها و اسکالرشیپ هایی بهره ببرید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

همچنین تحصیل در کانادا نیازمند اخذ ویزای دانشجویی است که از طریق حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا در کشورهای همسایه می تواند انجام شود.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )