دلایل رد شدن ویزای کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

دلایل رد ویزای کانادا

کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی، درست در بالای ایالات متحده آمریکا قرار دارد و به عنوان کشوری بسیار توسعه یافته شناخته می شود. تقاضای مردم برای سفر و مهاجرت به کانادا طی چند سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است و از مهمترین دلایل آن اقتصاد باثبات، سیاست آزاد، آینده شغلی و طبیعت زیبا می باشد. شهروندان بسیاری از کشورها برای ورود به این کشور به هر دلیلی نیاز به دریافت ویزای کانادا دارند؛ این ویزا به صورت یک مهر در پاسپورت شماست که اجازه ورود و اقامت موقت یا دائم در کشور را می دهد. درج مهر ویزا به معنی پذیرش شرایط شما توسط کنسولگری کانادا برای ورود به کشور بوده و ارزیابی نهایی در زمان گذر از مرز توسط مامورین مرزی مهاجرت انجام می شود.

اولین قدم برای درخواست ویزای کانادا هدف از سفر یا مهاجرت به این کشور می باشد، زیرا با توجه به آن نوع ویزای شما مشخص می شود. انواع ویزای کانادا شامل موارد زیر می باشند و در دو بخش موقت و دائم دسته بندی می شوند:

•        ویزای ویزیتوری (شامل ویزای توریستی و سوپر ویزای کانادا)

•        ویزای تحصیلی ( دانش آموزی و دانشجویی)

•        ویزای کاری (ویزای استارت آپ، کارگران ماهر و اکسپرس اینتری)

•        ویزای اقامت دائم (سرمایه گذاری، حمایت از خانواده و …)

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

برای دریافت انواع مختلف ویزای کانادا مدارک ویژه ای مورد نیاز است که با توجه به هدف سفر، تاکید بر بخشی از آنها بیشتر می شود. همچنین کشور مبدا متقاضی سفر یا مهاجرت به کانادا نیز بر تعداد و انواع مدارک درخواستی تاثیر خواهد داشت؛ تنها بزرگسالان (18 سال و بالاتر) می توانند درخواست ویزای کانادا کنند و افراد کمتر از سن قانونی باید به عنوان وابستگان سفر کنند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا شامل موارد زیر می شود :

1. پاسپورت معتبر و کپی از صفحات ابتدایی و دارای مهر ویزا

2. تکمیل درست فرم درخواست ویزا

3. مدارک پرداخت هزینه درخواست ویزا (هزینه پردازش و بیومتریک)

4. دو قطعه عکس با الزامات ذکر شده توسط سفارت کانادا

5. اثبات تمکن مالی برای مدت زمان اقامت در کانادا (گواهی بانک، نامه اشتغال به کار و شواهد درآمدی میزبان درکانادا)

6. اثبات برگشت به کشور خود پس از اتمام اعتبار ویزا (توسط اثبات اشتغال، اسناد مالکیت و وجود افرادی که حامیشان هستید)

7. مدارک هویتی و اسناد مدنی شامل شناسنامه، گواهی ازدواج یا طلاق

8. گواهی عدم سوء پیشینه

9. آزمایشات پزشکی مگر در صورت اقامت کمتر از شش ماه

10. ارائه نامه هدف سفر و دعوتنامه

رد شدن ویزای کانادا

روند درخواست ویزای کانادا می تواند یک کار پیچیده و طولانی باشد؛ معمولا از هر 4 درخواست یکی از آنها رد می شود. دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای کانادای شما رد شود، خواه ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کاری یا گردشگری و اقامت دائم باشد. ویزای شما به دلیل عدم وجود اسناد پشتیبان کافی از جمله سوابق مالی نشان دهنده بودجه کافی، رعایت استانداردهای بین المللی امنیتی و بهداشتی و همچنین اهداف شما برای ورود به کانادا یا اینکه شما قادر به ارائه مدرکی مبنی بر ترک کانادا به محض انقضای ویزای خود هستید یا خیر، ممکن است رد شود. دلیل دیگری که می تواند در درخواست ویزای کانادا شما تأثیر منفی بگذارد استفاده از آژانس مهاجرتی یا شرکت حقوقی غیر رسمی می باشد.

مهمترین دلایل رد ویزای کانادا

رد شدن ویزای کانادا اتفاق بسیار ناامیدانه ایست، زیرا می تواند باعث عقب افتادن برنامه های تحصیلی، کاری و مهاجرت یا حتی کنسل شدن برخی برنامه ها شود. نامه ای که IRCC با مضمون رد ویزا برای شما ارسال می کند، حاوی اطلاعاتی که دلایل ریجکتی ویزای کانادا را توضیح دهد نمی باشد. اگر درخواست شما رد شده باشد، با توجه به علت آن ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد دلایل ریجکتی یا درخواست مجدد ویزا باشید. در صورت درخواست تجدید نظر، شما نمی توانید انتظار داشته باشید که افسر ویزا یا مقامات سفارتخانه درخواست از مقام بالاتر را برای دریافت ویزای موقت قبول کنند. بهترین گزینه برای شما این است که علت ریجکتی را بهبود دهید و با درخواست جدید مجدداً برای ویزا اقدام کنید. در اینجا علل احتمالی ریجکت ویزا و مراحلی که شما باید پس از رد آن انجام دهید آورده شده است:

1-    نداشتن منابع مالی مناسب

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا، ارائه گواهی بانکی است؛ وجود این گواهی به معنای اثبات این است که شما از نظر مالی قادر به مسافرت و اقامت در کانادا هستید و با کشور خود پیوندهای محکمی دارید. به عنوان مثال برای ویزای توریستی کانادا ، شما باید حداقل 150 دلار در روز برای اقامت خود به علاوه مقداری بودجه برای تأمین هزینه هتل و پرواز خود داشته باشید.

توجه داشته باشید که در زمان بررسی گواهی بانکی چندین عامل مهم وجود دارد، علاوه بر کل مبلغ مورد نظر، حساب بانکی شما باید نشان دهد که از درآمد متوسط ثابتی که از میانگین موجودی روزانه تان محاسبه می شود برخوردار هستید.

2-    ناقص یا جعلی بودن مدارک

ارائه ناقص مدارک یکی از عواملیست که باعث رد ویزا شده و ارائه مدرک جعلی ممکن است علاوه بر ریجکت درخواست ویزای فعلی، باعث قرارگیری فرد درلیست سیاه برای درخواست مجدد نیز شود. معمولا ارائه مدارک ناقص یا جعلی زمان مهاجرت کاری به کانادا رخ میدهد و گواهی اشتغال یکی از موارد ارائه نادرست می باشد.

حتما یک چک لیست از مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کانادا تهیه کنید و پس از تهیه همه موارد شروع یه ثبت درخواستتان کنید و به هیچ وجه مدارک کاذب ارائه ندهید.

3-    عدم موفقیت در کسب استانداردهای سلامت کانادا

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت مهاجرت به کانادا شده، داشتن سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار کارآمد می باشد. برای متقاضیان اقامت دائم، موقت و پناهندگان ارائه آزمایشات پزشکی لازم است، این روش دولت برای حفظ سلامت کانادایی ها و جلوگیری از تقاضای بیش از حد برای خدمات بهداشتی کانادا میباشد.

اطمینان حاصل کنید که در بهترین وضعیت سلامتی خود هستید و آزمایشات مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا را به درستی انجام دهید.

4-    داشتن سوء سابقه

در صورتی که یک پرونده در حال تعلیق یا سابقه جنایی داشته باشید منجر به رد درخواستتان میشود؛ مخصوصا زمانی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید.

بهتر است تا حل شدن کامل پرونده صبر کنید و در صورت رفع اتهام شانس قبولی درخواست ویزای کانادا را دارید.

5-    نداشتن سابقه سفرهای خارجی

یکی از شرایط مورد نیاز ویزای کانادا به خصوص ویزای اقامت دائم، وجود ویزاهای سایر کشورها، مهر ورود و خروج و ویزای شینگن است. البته این مورد جزء بایدهای شرایط دریافت ویزا نبوده اما نشان میدهد که شما از نظر مالی قادر به سفر هستید و قصد پناهندگی در کانادا را ندارید. (به کشور خود باز میگردید.)

بهتر است پیش از اقدام برای مهاجرت به کانادا یا دریافت سایر ویزاهای این کشور، اقدام به سفرهای توریستی به کشورهای دیگر مخصوصا کشورهایی که ویزا صادرمی کنند، کنید.

6-    اقامت بیش از حد مجاز

یکی از شایع ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا به خصوص ویزای توریستی عدم اثبات ترک کشور به مامور مهاجرت می باشد. این نوع ریجکت برای افرادیست که قصد  کار در کانادا با ویزای توریستی یا قصد سرمایه گذاری را دارند.

مدارکی برای نشان دادن رابطه عمیق درکشور مبدا ارائه کنید یا ثابت کنید از نظر مالی به کشور خود وابسته هستید و دارایی هایی در آن دارید.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )