درصدقبولی ویزای تحصیلی کانادا
انواع ویزای کانادا, تجدید نظر ویزای کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا

ما در این مقاله تفصیلی سعی داریم تا در مورد درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا با شما صحبت کنیم. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا باید ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی به نظر ساده می‌آید، اما گاهی ممکن است به دلایلی درخواست شما رد شود؛ بنابراین یکی از مشکلات جدی در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا، ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است.

دانشجویان بین‌المللی فکر می‌کنند سخت‌ترین مرحله، گرفتن نامه پذیرش تحصیلی کانادا است، اما اخذ ویزای دانشجویی از آن نیز سخت‌تر است. هدف از این مقاله بررسی علت ریجکت ویزای تحصیلی کانادا و رفع این مشکل است. تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان ابتدا باید روی دلایل ریجکت ویزای تحصیلی خود تمرکز کنند، در ادامه مقاله به برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا اشاره‌شده است.

 • نگرفتن نامه پذیرش و یا ارائه یک نامه پذیرش نامعتبر
 • نداشتن مدارک کافی
 • عدم برخورداری از تمکن مالی مناسب
 • نامشخص بودن منابع مالی اعلام‌شده از طرف متقاضی برای پوشش هزینه‌های تحصیلی در کانادا
 • نتوانید کانادا را بعد از پایان تحصیلات خود ترک کنید
 • مخفی نکردن تصمیم اقامت در کانادا بعد از فارغ‌التحصیلی!
 • سوابق تحصیلی ضعیف
 • انتخاب رشته‌ی نامرتبط با رشته تحصیلی قبلی
 • عدم ارائه یک برنامه تحصیلی (Study Plan) مناسب
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی
 • نداشتن وابستگی‌های قابل‌توجه به کشور ایران
 • داشتن برخی از مشکلات جسمی و روحی
 • داشتن سوءپیشینه
 • ارسال مدارک جعلی
 • اشتباه افسر اداره مهاجرت در اعلام ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 • سال 2018 میلادی
تعداد کل تقاضاهادر حدود 9 هزار ویزا
ویزاهای تأییدشدهدر حدود 6 هزار ویزا
درصد ریجکتی33 درصد
 • سال 2017 میلادی
تعداد کل تقاضاهادر حدود 4 هزار ویزا
ویزاهای تأییدشدهدر حدود 3 هزار ویزا
درصد ریجکتی25 درصد

با توجه به این موضوع که ایران یکی از کشورهایی است که شهروندان آن تقاضای زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند، درنتیجه جای تعجب نیست که آمار ویزاهای اخذشده و نیز تعداد ریجکتی های ویزای تحصیلی کانادا، عدد قابل‌توجهی در مقایسه با سایر کشورها باشد. در نمودار زیر روند تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در طی سال‌های اخیر نشان داده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که مشاهده می‌شود، با توجه به افزایش درخواست ویزا، طبیعتاً درصد ویزاهای ریجکتی نیز مانند درصد ویزاهای تأییدشده افزایش داشته است. نکته جالب‌توجه در این نمودار این است که بعد از سال 2018 میلادی درحالی‌که روند ویزاهای تأییدشده تقریباً ثابت بوده است، اما درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در مقایسه با سال‌های قبل به شکل چشمگیری افزایش داشته است.

در ادامه، آمار قبولی و ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای سال 2019 میلادی نیز آورده شده است:

تعداد کل درخواست‌ها14,329
(در حدود 60 درصد بیشتر
از سال 2018 میلادی)
تعداد کل ویزاهای تأییدشده6,257
درصد ریجکتی57 درصد

با توجه به افزایش ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال‌های اخیر، می‌توان نتیجه گرفت که دلایل رایج ریجکتی ویزا از سوی متقاضیان کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد. یک‌راه حل ساده برای جلوگیری از ریجکتی ویزا، دریافت راهنمایی و مشاوره با یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا قبل از اقدام برای اخذ ویزا است.

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر استان

چنانچه بخواهیم تعداد مجوزهای تحصیلی صادرشده را به تفکیک هر استان در کانادا بررسی کنیم، در سال 2019 میلادی و در بین تمام استان‌های کانادایی، مناطق ساسکاچوان، آلبرتا و نیوبرانزویک از بیشترین میزان مجوز تحصیلی برخوردار بوده‌اند. این در حالی است که بیشترین تعداد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا متعلق به استان کبک بوده است. در جدول زیر، درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019 میلادی برای استان‌های ذکرشده، آورده شده است:

استاندرصد ریجکتی
ساسکاچوان23
آلبرتا24
نیوبرانزویک24
کبک47

همچنین، در شکل زیر درصد مجوزهای تحصیلی صادرشده در استان‌های کانادایی و برای سال 2019 میلادی آورده شده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر استان

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر مقطع تحصیلی

در سال 2019 میلادی، تعداد ریجکتی‌های ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع تحصیلی کارشناسی در مقایسه با سایر مقاطع تحصیلی بیشتر بوده است. در نمودار زیر، درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف آورده شده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر مقطع تحصیلی

پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم

وقتی مجوز تحصیلی رد شود، افسر سفارت در نامه‌ای برای متقاضی کلمه ناموفق را می نویسد. در این نامه افسر دلایل خود را برای رد ویزا عنوان می کند. در این مرحله متقاضی ابتدا باید دلایل عنوان شده را به خوبی بررسی کرده و برای رفع مشکل های عنوان شده اقدام کند. او پس از اطمینان از این که می تواند مشکلات را برطرف کند، با فرستادن مدارک کامل تر، اقدام به درخواست تجدیدنظر کند.

همچنین بخوانید: ریجکت ویزای کانادا و نحوه ی اعتراض به آن

پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم

اقدامات بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و اطلاع از درصد قبولی ویزای تحصیلی

حال که با دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا آشنا شدید، در ادامه به معرفی سه روش برای تجدیدنظر ویزای تحصیلی کانادا می‌پردازیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • درخواست برای ارزیابی دوباره با فرستادن مدارک کامل‌تر
 • اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال
 • ثبت‌نام برای درخواست جدید با در نظر گرفتن مشکلات عنوان‌شده

در ادامه درباره هر یک از روش‌های رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می‌توانید اطلاعات خوبی درباره اقدامات بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دست آورید.

درخواست تجدیدنظر برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر متقاضی باور دارد تمام شرایط و مدارک درخواست شده را ارائه کرده است، اما ویزای تحصیلی او رد شده است می‌تواند اعتراض کند و درخواست تجدیدنظر دهد.

این گزینه به‌ویژه زمانی که شرایط شما از زمان درخواست قبلی تغییر کرده باشد، بسیار مناسب خواهد بود. با در نظر گرفتن دلایل رد درخواست و تغییرات به وجود آمده، برای یک درخواست بهتر اقدام کنید.

اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

برای بررسی رد درخواست خود می‌توانید در دادگاه فدرال نیز اعتراض کنید که روش عالی برای بررسی مدارک و تصمیم‌گیری بی‌طرفانه در مورد علت رد درخواست است.

اما این نوع اعتراض زمان‌بر خواهد بود و معمولاً حدود 12 ماه طول می‌کشد تا قاضی تصمیم بگیرد. قاضی فقط نظر خود را می‌دهد و در مورد این زمینه نمی‌تواند تصمیم بگیرد یا تأییدیه مجوز تحصیلی را بدهد.

حتی اگر متقاضی حکم مطلوبی را به دست آورد، پس‌ازآن درخواست توسط یک افسر مهاجرت دیگر بررسی خواهد شد. این افسر باید نظرات قاضی را در نظر بگیرد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که حتماً مورد تایید قرار گیرد؛ به‌عبارت‌دیگر عملاً فرصت تحصیل در موسسه موردنظر از دست می‌رود.

درخواست برای ویزای تحصیلی جدید و درصد قبولی ویزای تحصیلی

 اگر متقاضی معتقد است که دلایل رد شدن ویزای تحصیلی او درست است، تنها کاری که می‌تواند انجام دهد، اقدام برای ویزای تحصیلی جدید با در نظر گرفتن دلایل رد شدن درخواست اولیه خود است.

او در درخواست جدید بهتر است دلایل رد شدن ویزای قبلی خود را برطرف کند تا برای بار دوم بتواند پذیرش بگیرد. همچنین هرساله ممکن است شرایط و قوانین کانادا برای پذیرش دانشجو بین‌المللی عوض شود، متقاضی برای جلوگیری از روبرو شدن با مشکل جدید باید آن‌ها را در نظر داشته باشد.

زمان مناسب برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

در حقیقت بعد از ریجکت شدن ویزای کانادا متقاضیان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی برای رفع ریجکتی و یا ارائه درخواست مجدد اقدام کنند. این در حالی است که مشاوران با تجربه Taghavilawpc همواره به داوطلبان توصیه می‌کنند تا تنها در صورت رفع تمامی نواقص موجود در پرونده خود، نسبت به ارائه درخواست مجدد و رفع ریجکتی ویزا اقدام کنند.

نوشتن نامه برای رد ویزای تحصیلی کانادا

یکی از روش‌های دیگر برای اعتراض یا درخواست تجدیدنظر نوشتن نامه است. نوشتن چنین نامه‌ای ساده نیست. در این نامه باید دلایل قانع‌کننده‌ای را بیاورید که چرا احساس می‌کنید نباید ویزای تحصیلی شما رد می‌شده است. دلایل شما باید واقعی باشند. در صورت داشتن مدارکی در مقابل دلایل رد درخواست شما، بهتر است آن‌ها را نیز ارائه دهید.

روش نامه نوشتن برای رد ویزای تحصیلی کانادا

نوشتن چنین نامه‌ای توانایی بالایی نیاز دارد. باید طوری نوشته شود که قانع‌کننده باشد. نامه احساساتی ننویسید یا جزئیات زندگی خود را بیان نکنید. در نامه‌ای که می‌نویسید باید اطلاعات زیر وارد شوند.

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره گذرنامه
 • آدرس کامل
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • ایمیل
 • شماره همراه

 علاوه بر اطلاعات بالا، باید در نوشتن نامه به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید درصد قبولی ویزای تحصیلی خود را بالا ببرید.

 • هدف از مهاجرت خود را کامل‌تر بیان کنید.
 • به تاریخی اشاره‌کنید که ویزا شما رد شده است.
 • زمانی که نامه رد شدن را از کنسولگری گرفتید. به دلایلی اشاره‌کنید که ویزای شما موردقبول قرار نگرفت.
 • دلایلی را توضیح دهید که چرا احساس می‌کنید نباید درخواست شما رد می‌شد و در صورت امکان مدارک موردنیاز برای رفع دلایل عنوان‌شده را ارائه دهید.
 • حتماً پایین نامه را امضا کنید.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )