خرید ملک در کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

مراحل خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در کانادا ، باید مراحل قانونی آن را به طور پیوسته پشت سر گذاشت. اولین قدم برای خرید خانه پس انداز کردن برای انجام یک پیش پرداخت است. در کانادا ، شما باید حداقل ۵% از قیمت خرید خانه را به عنوان پیش پرداخت قرار دهید. برای خانه های بین ۵۰۰۰۰۰$ تا ۱ میلیون دلار، شما به ۵٪ از ۵۰۰۰۰۰$ دلار اول و ۱۰% از بقیه قیمت نیاز دارید. برای خانه هایی که ارزش آنها ۱ میلیون دلار یا بیشتر است، حداقل پیش پرداخت ۲۰% است. بهتر است بتوانید پیش پرداخت بیشتری پرداخت کنید تا بتوانید در آینده سود بیشتری در موارد زیر داشته باشید :

  • حق بیمه کمتر از پیش پرداخت رهن
  • حق رهن ماهانه کمتر
  • پرداخت بهره کمتر

در مرحله دوم باید خود را آماده کنید. به این معنی که باید نشان دهید که بدهی مالی به دولت کانادا ندارید چراکه این مورد می تواند در افزایش اعتبار شما موثر باشد. در این مرحله شما باید مدارک بسیار زیادی را جمع آوری کنید که نشان دهنده واجد شرایط بودن شما برای خرید یک ملک در کشور کانادا است و تنها یکی از آن ها صورتحساب های پس انداز شما در بانک خواهد بود. بهتر است در این مسیر از راهنمایی های یک وکیل کار کشته استفاده کنید تا بتواند به بهترین شکل ممکن مدارک مربوط به دارایی ها و بدهی های شما را تنظیم کند.

مرحله سوم تحقیق در رابطه با دریافت کمک هزینه های مالی خرید خانه است. برنامه های بسیار زیادی وجود دارد که بر اساس آن افرادی که مایل به خرید خانه در این کشور هستند می توانند از کمک هزینه های مالی متفاوتی استفاده کنند. افرادی که برای اولین بار در این کشور خانه می خرند نیز تسهیلات جداگانه ای دریافت می کنند. در این مرحله وکیل شما باید مراحل مرتبط با دریافت وام خرید مسکن را مشخص کند. کافی است به او بگویید که نهایتا چقدر قدرت خرید خواهید داشت، چقدر می توانید به صورت ماهانه قسط وام را پرداخت کنید و بدانید چه نرخ بهره ای از سود وام در اختیار شما قرار می گیرد.

حالا زمان آن خواهد رسید که با توجه به توانایی های مالی خود یک خانه را انتخاب کنید. شما حالا به خوبی می دانید که چقدر سرمایه در اختیار دارید، چقدر وام خواهید گرفت و البته چقدر از پول خرید خانه را به عنوان پیش پرداخت می توانید پرداخت کنید. می توانید به مشاورین املاک مراجعه کنید و از آن ها بخواهید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

اگر اولین بار است که قصد خرید خانه در کانادا را دارید، انجام همه فعالیت ها به صورت شخصی می تواند یک ریسک بزرگ برای شما و سرمایه ای که قرار است صرف کنید باشد. بهتر است از تجربه یک وکیل و یک مشاور املاک خبره استفاده کنید. بهتر است لیستی از ویژگی های خانه رویایی خود یادداشت کنید و آن ها را با خانه های در دسترس خود بیازمایید. بهتر است هنگامی که خانه به شما معرفی می شود در رابطه با نرخ خرید خانه در محله تحقیقات ثانویه را انجام دهید تا متوجه شوید آیا خانه ای که خریداری می کنید ارزش واقعی آن مطابق با آنچه به شما گفته شده است بوده یا خیر.

در مرحله نهایی زمانی که یک خانه را به طور کامل مورد پسند قرار دادید، باید یک پیشنهاد رسمی ارسال کنید. همه چیز بستگی به شرایط خانه دارد. زمانی که پیشنهاد شما پذیرفته شد، وکیل شما شرایط انتقال پیش پرداخت را انجام خواهد داد و در این صورت شما می توانید خانه خود در کانادا را خریداری کرده باشید. در این حالت کل پروسه می تواند ۳۰ تا ۶۰ روز زمان لازم داشته باشد. در پایان شما می توانید کلید خانه خود را از مشاور املاک دریافت کنید و وارد خانه خود در کانادا شوید.

خرید ملک در کانادا

مالیات بر خرید ملک در کانادا

در صورتی که ملکی را در کانادا خریداری کنید، نیازی به پرداخت مالیات نخواهید داشت و این بر عهده فروشنده است که مالیات انجام معامله را پرداخت کند.

اما از آنجا که ممکن است شما نیز روزی به فروش خانه نیاز داشته باشید، در این بخش به بررسی میزان مالیات وارد شده بر فروش خانه خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که میزان مالیات بر فروش ملک در کانادا یکسان نیست و هرچه قیمت فروش خانه بیشتر باشد، مالیات بیشتری حتی تا سطح ۲۵% بر آن وارد می شود.

قوانین خرید ملک در کانادا توسط شهروندان خارجی

قوانین خرید ملک در کشور کانادا برای شهروندان خارجی چندان سخت گیرانه نیست و آنان این اجازه را خواهند داشت تا در کانادا ملک مورد نظر خود را با محدودیت های جزئی خریداری کنند. البته ذکر این نکته الزامی است که خرید ملک در کانادا، هیچ مزیت اقامتی برای خریدار ایجاد نمی کند و متقاضی باید بتواند از طریق کار، تحصیل یا روش های قانونی دیگر در کانادا اقامت بدست آورد تا بتواند در این کشور بماند.

هزینه خرید ملک در کانادا هرچه که باشد، فرد باید بین ۲ تا ۴% از قیمت خرید ملک را به عنوان حق خرید نهایی پرداخت کند. کمیسیون خرید ملک نیز باید توسط فروشنده پرداخت شود پس بنابراین خریداران می توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه ای یک ایجنت برای خرید خانه داشته باشند. از دیگر هزینه های جانبی خرید ملک در کانادا، پرداخت حق بیمه آن است.

برای خرید ملک در کانادا نیازی به حضور مستقیم فرد در این کشور نیست و ارائه یک وکالت نامه می تواند برای انجام امور قانونی کافی باشد. خریداران خارجی این اجازه را خواهند داشت که ملک خود را به اجاره بسپارند اما باید به این نکته توجه داشت که به اجاره بهای دریافتی مالیات وارد خواهد شد.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )