خرید خودرو در کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت از طریق کار

خرید خودرو در کانادا

خرید خودرو در کانادا برای ایرانی‌های دارای اقامت کانادا خیلی جذاب است چرا که با پرداخت قیمتی مناسب می‌توانند خودروهای خوب و باکیفیتی بخرند این در حالیست که برای خرید خودروی مشابه در ایران باید مبلغ زیادی پرداخت کرد. در کانادا بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم حسابی داغ است چون خرید خودرو دست دوم برای مهاجرین به‌صرفه‌تر خواهد بود.

برای مشاهده انواع خودروهای دست دوم و سال تولید آن‌ها به سایت Craig’s List مراجعه کنید. قیمت اکثر خودروهای دست دوم در این سایت 2000، 3000 تا 4000 دلار است. خُب این قیمت‌ها برای بسیاری از ایرانی‌ها باور نکردنی است. علت قیمت کم خودرو در کانادا این است که خودرو به عنوان کالایی مصرفی در این کشور شناخته شده و جنبه سرمایه‌ ندارد. به این معنا که پس از گذشت چند سال با توجه به استهلاک ماشین طبیعاً از قیمت آن هم کم می‌شود.

شرایط اقساط خرید خودرو در کانادا

 • بابت اقساط 24 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 36 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 39 ماهه 1.99 درصد سود
 • بابت اقساط 48 ماهه 2.99 درصد سود
 • بابت اقساط 60 ماهه 3.99 درصد سود

نکته: اگر به صورت اقساطی خودرویی را خریداری کرده باشید تا قبل از پرداخت کامل اقساط آن، از نظر قانونی نمی‌توانید

چه مدارکی برای خرید خودرو در کانادا لازم است

گواهینامه رانندگی

اگر در ایران گواهی‌نامه رانندگی داشتید با ورود به کانادا می‌توانید گواهینامه قبلی خود را با گواهی‌نامه کانادایی تعویض کنید. البته شرایط در کانادا کمی متفاوت است. برای مثال، باید حق شهروندی کانادا را داشته باشید و کارت شهروندی خود را ارائه کنید، همچنین باید گواهی نامه‌ای را که در ایران دریافت کرده‌اید در مرحله تعویض تحویل دهید. در ضمن سندی رسمی حاوی لوگو یا نماد سازمان صادرکننده گواهی نامه در ایران را نیز باید با خود به همراه داشته باشید البته همراه با نام و تاریخ تولد متقاضی؛ تاریخ صدور گواهی نامه در ایران نیز باید در سند رسمی باشد. علاوه بر این شماره گواهینامه و وضعیت اعتبار آن هم باید در سند قید شده باشد.

بیمه‌ نامه معتبر برای اتومبیل

برای ثبت قرارداد اتومبیل در کانادا، اتومبیل باید از پوشش بیمه برخوردار باشد و برای دریافت بیمه‌نامه باید گواهی‌نامه رانندگی ارائه کنید

هزینه‌ های جانبی خودرو در کانادا

در کانادا علاوه بر پرداخت مبلغ اصلی خودرو، هزینه‌های جانبی هم وجود دارد که تحت عنوان fee از سوی خریدار پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها دربرگیرنده موارد زیر هستند:

 • خریدار باید هزینه‌ای را بابت ثبت خودرو در ایالتی که معامله شده بپردازد
 • پرداخت مبلغی بابت پلاک‌گذاری اتومبیل (البته برای خرید اتومبیل نو)
 • پرداخت هزینه ثبت قرارداد خودرو در کانادا بر عهده خریدار است.

قیمت بیمه خودرو در کانادا

 قیمت بیمه خودرو در کانادا بستگی به سابقه تصادف خودرو، سال تولید خودرو و سن مالک دارد. در کانادا یکبار جریمه شدن برابر است با مدت‌ها محروم ماندن از تخفیف بیمه اتومبیل؛ معمولا در کانادا به رانندگان بالای 25 سال تخفیف‌هایی خوبی در زمان عقد بیمه داده می‌شود.

گواهی سالم بودن خودرو نیز در تعیین مبلغ بیمه تاثیرگذار است. در کانادا در صورتی که از سال تولید اتومبیل تان بیش از 5 سال گذشته باشد باید گواهی تست گازهای آلاینده E TEST را دریافت و در زمان عقد بیمه‌نامه آن را به شرکت بیمه ارائه کنید. هزینه دریافت این گواهی تقریبا 40 دلار است که البته اگر اتومبیل تان مشکلی داشته باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد هزینه‌ای جداگانه برای تعمیر محاسبه خواهد شد.

لازم به ذکر است که در آنتاریو و آلبرتا، پوشش بیمه خودرو فقط به شخصی تعلق می‌گیرد که گواهی‌نامه رانندگی کانادا را داشته باشد.

هزینه تمدید پلاک اتومبیل در کانادا

جالب است بدانید که در کانادا پلاک خودرو متعلق به مالک است نه خودرو. مالک خودرو باید هر سال هزینه‌ای را به اداره رانندگی به خاطر تمدید پلاک خودرو پرداخت کند. این مبلغ در ایالت‌های مختلف متفاوت است، مثلا در آنتاریو هزینه سالانه برای تمدید پلاک خودرو تقریبا 90 دلار است

ثبت اتومبیل در کانادا

اگر برای خرید اتومبیل نو در کانادا اقدام کنید در این صورت، فروشنده اطلاعات لازم برای ثبت اتومبیل را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اگر خودروی دست دوم خریده‌اید در زمان ثبت اتومبیل باید این مدارک را به همراه داشته باشید

 • برگه اطلاعات مربوط به اتومبیل ( uvip)
 • گواهی مربوط به استاندارد بودن اتومبیل
 • گواهی سالم بودن دود اتومبیل
 • مدرک رانندگی به همراه گواهی احراز هویت که در آن یک شناسه 15 رقمی درج شده است
 • ارائه سند اعتبار بیمه‌نامه اتومبیل
 • ارائه گواهی مالکیت اتومبیل که به آن پینک اسلیپ می‌گویند

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )