تفاوت کالج و دانشگاه
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

تفاوت کالج و دانشگاه در چیست ؟

کالج و دانشگاه هر دو برای تحصیل در خارج از کشور متقاضی دارند، اما موضوع مهم این است که بدانید تفاوت کالج و دانشگاه چیست و اصلاً کالج کجاست ؟

کالج یا دانشگاه؟ کالج کجاست؟
کالج یا دانشگاه؟ کالج کجاست؟

کالج و دانشگاه

قرار نیست تا همه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور به سراغ دانشگاه ها بروند، بلکه بهتر است برخی از دانشجویان به جای تحصیل در دانشگاه ها، تحصیل در کالج را برای خود انتخاب کنند تا از این طریق با سرعت بیشتری به بازار کار وارد شده،هزینه کمتری پرداخت کنند، پروسه پذیرش تحصیلی راحت تری را تجربه کرده و از توجه آکادمیک بیشتری در هنگام تحصیل برخوردار شوند. از این رو دانستن اینکه ماهیت کالج چیست برای شما سودمند خواهد بود.

به طور کلی دانشگاه ها دارای دو نوع خصوصی و دولتی هستند و رشته‌های آموزشی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تکمیلی (ارشد، دکترا و فوق دکترا) را ارائه می دهند.

این نوع از موسسات آموزشی به داشتن پردیس های بزرگ دانشگاهی campus، تنوع بالای رشته های تحصیلی و محیط سرزنده و پرجنب و جوش مملو از دانشجویان بومی و بین المللی معروف هستند.

عموماً دانشگاه های دولتی هر ساله ده ها هزار دانشجو را ثبت نام می کنند، این در حالی است که دانشگاه های خصوصی به نسبت دانشگاه‌های دولتی کوچک تر بوده و گزیده تر کار می کنند.

معمولاً دانشگاه ها در زمینه تحقیقات و امور پژوهشی فعالیت بیشتری داشته و به همین خاطر از تجهیزات و آزمایشگاه‌های زیادی برای پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی استفاده می کنند. در این زمینه، دانشگاه هایی نظیر جان هاپکینز و استنفورد نمونه‌های خوبی برای مثال زدن هستند که به طور سالانه میلیون ها دلار صرف امور تحقیق و توسعه می کنند.

برخی از دانشگاه ها دارای مدارس تخصصی مرتبط در زمینه‌های حقوق، پزشکی و یا تجارت هستند و برخی دیگر امکان شرکت همزمان در دو مقطع تحصیلی کارشناسی و ارشد را در مدت زمان کوتاه تری به دانشجو می دهند.

در خصوص تفاوت کالج و دانشگاه در اینجا میرسم به سراغ معرفی کالج:

در اغلب اوقات، کالج ها از اجتماعات کوچک تر دانشجویان، پردیس های صمیمی تر و رشته های تحصیلی کمتر در مقایسه با دانشگاه ها تشکیل می شود. عموماً کالج ها به صورت خصوصی اداره می شوند و بودجه کمی از دولت دریافت می کنند. این موارد جزو تفاوت کالج و دانشگاه محسوب می شوند.

بدون شک در مقوله تفاوت کالج و دانشگاه و اینکه کالج چیست، شاخصه‌های اصلی کالج ها داشتن اندازه کلاس کوچکتر در مقایسه با دانشگاه ها، نسبت کمتر دانشجویان به پرسنل آکادمیک و تمرکز بیشتر در زمینه رشته های مقطع کاردانی، کارشناسی، دیپلم و سرتیفیکیت است.

از مزیت کالج ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کالج ها تمرکز بیشتری بر روی دوره های آموزشی مقطع کارشناسی دارند و آنچنان مثل دانشگاه ها بر روی مقوله های پژوهشی و تحقیقاتی تمرکز نمی کنند.
  • در کامیونیتی کالج ها، هزینه تحصیل بسیار کمتر از دوره 4 ساله دانشگاهی بوده و به همین خاطر آن را به یک گزینه تحصیلی اقتصادی و مقرون به صرفه تبدیل می کند.
  • دانشجویان دو ساله کالج ها با تکمیل کورس های آموزشی عمومی دارای زمان بیشتری برای انتخاب رشته و بررسی گزینه های درسی پیش روی خود هستند.
  • اندازه کوچک کلاسها به طور خودکار آموزش، کمک شخصی و توجه بیشتری از جانب استاد را برای دانشجویان فراهم می کند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )