برای تحصیل در کانادا از کجا شروع کنیم ؟
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا از کجا شروع کنیم ؟

یکی از رایج ترین سوالات در پروسه مهاجرت کانادا این است که “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟” پاسخ این سوال بستگی به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، دارد. برای هر روش، شرایط متفاوتی باید داشته باشید. در نتیجه اولویت ها و قدم هایی که باید بردارید هم متفاوت است. بنابراین باید از تحقیق و بررسی درباره روش های مهاجرتی موجود و انتخاب بهترین روش مهاجرت، متناسب با شرایط خودتان شروع کنید. در مرحله بعد اقدام به فراهم کردن شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت نمایید.

مهاجرت یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی است که نمی توان بدون اطلاعات کافی و بررسی همه جوانب، قدم در این راه گذاشت. برای مهاجرت به کانادا لازم است تا ضمن شناخت و آشنایی کلی با کشور کانادا، وضعیت اقتصادی و فرهنگی، بازار کار، قوانین و مقررات، سیستم بیمه و بهداشت و درمان و آب و هوا بخصوص با توجه به سرمای شدید در این کشور که برای بسیاری از ایرانیان چندان آسان نیست، اطلاعاتی را جهت اقدام به مهاجرت کسب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا جواب پرسش “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟” را بیابید.

برای تحصیل در کانادا تحقیق کنید

اگر دوستان و آشنایانی دارید که به کانادا مهاجرت کرده اند، حتما از آنها پرس و جو کنید و با اطلاعات واقعی مهاجرت و زندگی در کشور جدید آشنا شوید. مطالب سایت های مختلف را مطالعه کنید و از مشاوره موسسات مهاجرتی استفاده کنید تا پاسخ همه سوالات‌تان را بیابید.

در مورد دلایل و اهداف مهاجرت خود فکر کنید. تحقیق کنید که آیا زندگی در کانادا، کمبودها و مشکلاتی که به خاطر آنها مهاجرت کرده اید، را جبران می کند.

وقتی از خود می پرسید “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟” شاید بهتر باشد ابتدا بپرسید من اهل تغییر و تحمل سختی مهاجرت هستم یا نه! مهاجرت را به سادگی یک سفر تفریحی تصور نکنید. این تصمیم پر از ریسک است، ممکن است مجبور شوید زندگیتان را از صفر شروع کنید. باید با خودتان رو راست باشید که آیا می توانید تغییرات اساسی و سخت را بپذیرید و با آن سازگار شوید یا نه.

در مورد روش مهاجرت به کشور کانادا برای تحصیل در کانادا تصمیم گیری کنید

این مرحله خیلی مهم است، اول باید بدانید به چه روشی مهاجرت می کنید تا سایر مراحل را براساس آن برنامه ریزی کنید. در مورد تمام روش هایی که در بالا ذکر شد، تحقیق و بررسی کنید. شاید شما به روش مهاجرت کاری فکر می کنید، اما مهاجرت تحصیلی شما را زودتر به نتیجه برساند و آینده شغلی و امتیازات بیشتری برایتان به همراه داشته باشد. اگر می خواهید با خانواده مهاجرت کنید، بهترین روش برای اقامت دائم کانادا برای تمام اعضای خانواده را در نظر بگیرید. برای این مرحله حتما از مشاور یا وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا تمام راه های قانونی را با توجه به شرایط سنی و تحصیلی و مالی شما بررسی کند.

در مورد شهر محل سکونت خود برای تحصیل در کانادا تصمیم بگیرید

با توجه به شرایط بسیار متفاوت شهرهای کانادا برای مهاجران، باید بدانید در کدام شهر می خواهید ساکن شوید. بعضی از شهرهای کانادا به صورت مستقل اقدام به جذب مهاجر برای روش های خاص مثل سرمایه گذاری یا خوداشتغالی می کنند. برای مثال اگر به روش تحصیلی مهاجرت می کنید، حتما باید دانشگاه های شهرهای مختلف را بررسی کنید و انتخاب شهر را براین اساس انجام دهید. علاوه براین موارد، زبان رایج شهر مورد نظر را هم باید در نظر بگیرید. اگر شهر محل سکونت شما فرانسوی زبان است، بهتر است از همان ابتدا روی زبان فرانسه تمرکز کنید.

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را برای تحصیل در کانادا بگیرید

یکی از رایج ترین اشتباهات در پاسخ به سوال “برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟” این است که انگلیسی بخوانید و سعی کنید نمره آیلتس بالا بگیرید. همه روش های مهاجرت کانادا، نمره آیلتس یکسانی نیاز ندارند. برای بعضی روش ها نمره پایین هم کفایت می کند و نیازی نیست وقت بیشتری برای نمره بالا بگذارید. از طرفی دیگر، اگر زبان رایج شهر محل سکونت شما فرانسوی است، بهتر است زبان فرانسه خود را تقویت کنید تا برای ارتباط با مردم مشکل نداشته باشید. پس طبق مراحل بالا ابتدا روش مهاجرت و سپس شهر را انتخاب کنید و بعد به انتخاب زبان برای شرکت در آزمون ها برسید.

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا را آماده کنید

برای هر روش مهاجرتی مدارک خاصی را باید ارائه کنید، اما به طور کلی مدارک هویتی (شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و عکس)، سند ازدواج برای افراد متاهل، مدارک تحصیلی، سابقه کار و بیمه، پرونده پزشکی و گواهی سوء پیشینه از مدارک عمومی ویزای کانادا است که برای اکثر روش ها لازم است. باید مدارک را به همراه ترجمه آنها به سفارت کانادا ارائه دهید. برای ترجمه مدارک به دارالترجمه های رسمی و معتبر مراجعه کنید.

خودتان را برای شکست هم آماده کنید

هیچ روش صد در صد تضمینی برای مهاجرت به کشور کانادا یا هر کشور دیگری وجود ندارد. فقط با داشتن اطلاعات دقیق و آماده کردن مدارک درست و ارائه آنها به بهترین شکل می توانید درصد موفقیت را بیشتر کنید، اما در هر حال امکان اینکه پرونده مهاجرت شما رد شود هم وجود دارد.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )