راه های سریع تر برای اخذ اقامت دائم کانادا بودجه سال 2021 کانادا، به برنامه های مهاجرتی که هفته گذشته توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) راه اندازی شده و به نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا در زمان کمتری اقامت دائم کانادا را کسب کنند، اشاره داشت. بر اساس این برنامه های مهاجرتی جدید، از تاریخ 6 مه سال 2021، حدود 90.000 متقاضی مهاجرت که در کانادا زندگی می کنند قادر خواهند بود تا نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

بودجه سال 2021 کانادا و تاثیر آن در مهاجرت

بودجه سال 2021 کانادا پیامد های بسیاری برای سیستم مهاجرت کانادا دارد. از سال 2019 تا کنون، دولت کانادا اولین بودجه خود را تنظیم کرده است. این اطلاعیه مهم معمولا در سه ماهه اول هر سال رخ می دهد اما به دلیل شرایط ایجاد شده توسط شیوع همه گیری ویروس کرونا، سال گذشته اعلام نشد. بودجه فدرال کانادا در داخل کشور بسیار مورد توجه قرار می گیرد زیرا شامل اولویت های خط مشی دولت، پیش بینی هزینه، درآمد دولت و همچنین نمای کلی از وضعیت اقتصاد کانادا است. بودجه سال 2021 به چند دلیل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اهمیت بودجه کانادا درسال 2021

به دلیل اوقات بی سابقه ای که اکنون در آن زندگی می کنیم، این اولین اعلام بودجه در دوسال گذشته است. علاوه بر این، شایعه شده است که امکان برگزاری انتخابات زودهنگام توسط دولت اقلیت حزب حاکم، یعنی حزب لیبرال در سال 2021 وجود خواهد داشت. این بدان معناست که آن ها برای اخذ رای اکثریت و متقاعد کردن مردم، به تکیه بر بودجه اعلام شده نیاز خواهند داشت. برخی اوقات نیز، بودجه شامل اعلامیه های اصلی سیستم مهاجرت کانادا نیز می باشد.

به عنوان مثال، در بودجه سال 2014، پیشنهاد خاتمه برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و برنامه مهاجرتی کارآفرینان داده شد. و مشخص شد، دولت میلیون ها دلار برای اطمینان از راه اندازی سیستم اکسپرس انتری در ژانویه سال 2015 سرمایه گذاری خواهد کرد.

حدود 430 میلیون دلار صرف مدرنیزه کردن زیرساخت های فناوری اطلاعات خواهد شد

شاید مهمترین پیشنهاد بودجه سال 2021 کانادا در زمینه مهاجرت، سرمایه گزاری دولت فدرال به مبلغ حدود 430 میلیون دلار در زمینه مدرنیزه کردن زیرساخت های فناوری اطلاعات (IT) باشد. طبق این پیشنهاد، سرمایه گذاری فوق، برای جایگزینی سیستم مدیریت پرونده جهانی (GCMS) انجام میشود. از این سیستم برای مدیریت درخواست های مهاجرت استفاده می شود. بر اساس بودجه، هدف از سرمایه گذاری، این است که دولت فدرال قادر به پاسخگویی به سطوح بالاتر ورود افراد دارای تابعیت خارجی در آینده، امنیت بهتر، و بهبود پردازش درخواست ها است.

ایجاد اصلاحات در سیستم اکسپرس انتری

در این بودجه خاطر نشان شده است که دولت فدرال قصد ایجاد اصلاحاتی در سیستم مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری را دارد. دولت قصد دارد تا به وزیر مهاجرت اختیار عمل بیشتری برای انتخاب بهترین متقاضیان نسبت به نیاز های بازار کار بدهد. اما آنچه این تغییرات ممکن است به همراه داشته باشد در بودجه مشخص نشده است.

بهبود برنامه مهاجرتی نیروی کار موقت خارجی

در بودجه سال 2021 کانادا، حدود 110 میلیون دلار هزینه طی 3 سال، و برای برنامه مهاجرتی نیروی کار موقت خارجی (TFWP) پیش بینی شده است. این هزینه صرف ارائه اطلاعات و پشتیبانی به قشر ضعیف نیروی کار موقت، افزایش سرکشی به کارفرمایان در جهت اطمینان از رفتار درست با نیروی کار خارجی، و بهبود خدمات ارائه شده برای اخذ مجوز کار آزاد خواهد شد. در نتیجه، نیروی کاری که توسط کارفرمای قبلی خود مورد سو رفتار قرار گرفته است قادر خواهد بود تا مجوز کار آزاد کسب کند.

حمایت از زنان تازه وارد

زنان تازه وارد بعضی اوقات به دلیل عواملی مانند بهبود مهارت های انگلیسی یا فرانسوی ، کمبود تجربه حضور در کانادا، عدم وجود خدمات مقرون به صرفه مراقبت از کودکان و تبعیض، در کانادا با موانعی برای اشتغال مواجه می شوند. طبق بودجه، 15 میلیون دلار در دو سال آینده برای ایجاد طرح هایی با هدف کمک به بهبود نتایج اشتغال، و پیشرفت شغلی زنان تازه وارد پیشنهاد می شود.

راه های سریع تر برای اخذ اقامت دائم کانادا

بودجه سال 2021 کانادا، به برنامه های مهاجرتی که هفته گذشته توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) راه اندازی شده و به نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا در زمان کمتری اقامت دائم کانادا را کسب کنند، اشاره داشت. بر اساس این برنامه های مهاجرتی جدید، از تاریخ 6 مه سال 2021، حدود 90.000 متقاضی مهاجرت که در کانادا زندگی می کنند قادر خواهند بود تا نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )