ویزای استارت آپ کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا

برنامه استارت آپ کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا برای کارآفرینان مهاجریست که توانایی و مهارت راه اندازیی کسب و کار در کانادا داشته باشند و این کسب و کار می بایست نوآورانه و اشتغال زا در کانادا باشد و قابلیت رقابت در مقیاس جهانی داشته باشد. دولت کانادا برای این افراد اقامت دائم کانادا را فراهم می نماید. 

چهار شرط اولیه استارت آپ

1. متقاضی دارای کسب و کار فعال و بیزینس و مدیر ارشد واجد شرایط باشد.2. سطح زبان مورد نظر (آیلتس 5 جنرال) را داشته باشد.3. پول کافی برای زندگی بمدت یکسال در کانادا  را داشته باشد.4. دارای نامه تاییدیه از یک سازمان سرمایه گذار تعیین شده باشد. از میان موارد بالا ،شرط آخر الزامی و مهمترین بخش کار میباشد که سازمان مهاجرتی گنجی از لیست مندرج در ادامه بهترین و مطمئن ترین شرکت ها را به شما معرفی و ساز وکار عقد قرارداد با آنها را به شما ارائه می دهد. همچنین این مطلب را بخوانید: برنامه استارت آپ کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

کسب و کار واجد شرایط استارت آپ

کسب و کار واجد شرایط بدین معنی است که کسب و کاری راه اندازی کنید که شرایط زیر را داشته باشد:1. در زمان دریافت تاییدیه از سازمان تعیین شده، هر متقاضی می بایست حداقل 10 % از حق رای شرکت مربوط به کل سهام شرکت (منظور از حق رای درصد سهام متقاضی در شرکت می باشد) را داشته باشد. (حداکثر 5 متقاضی می توانند به عنوان مالک درخواست دهند)2. متقاضیان و سازمان تعیین شده مجموعا بیش از 50 % از حق رای شرکت مربوط به کل سهام شرکت را داشته باشند. 

در زمان دریافت اقامت دایم کانادا متقاضی می بایست

1. مدیریت فعال این کسب و کار را از داخل خاک کانادا انجام دهد.2. این کسب و کار در کانادا ثبت شده باشد.3. این کسب و کار باید در کانادا اجرا شود. 

دریافت نامه تاییدیه از انکوباتور، انجل و ونچر

شما می بایست نامه تاییدیه از یک سازمان تعیین شده داشته باشد. ( سازمان تعیین شده: سازمانی که برای سرمایه گذاری و یا حمایت از استارتاپ های ممکن تایید شده هستند)شما نیاز خواهید داشت که:1. تماس با این سازمان و اطلاع پیدا کردن از نحوه ساپورت2. قانع کردن این سازمان که ایده بیزنسی شما ارزش حمایت را دارد3. دریافت نامه تاییدیه از این سازمان
روند بررسی ایده شما توسط هر سازمان متفاوت است. هر سازمان شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال ممکن است از شما بخواهند به صورت حضوری و یا به صورت بیزینس پلن ایده و مفهوم بیزینس مورد نظر خود را شرح دهید. اگر یک سازمان ایده شما را تایید کند، به شما نامه تاییدیه داده خواهد شد. در هنگام ارائه درخواست به اداره مهاجرت باید این نامه ارائه شود. این نامه مدرکی است که نشان می دهد که صندوق سرمایه گذاری ، گروه سرمایه گذار یا انکوباتور تجاری ایده بیزینسی شما را تایید می کند. این سازمان همچنین یک گواهی تعهد مستقیما به اداره مهاجرت ارسال می کند. اداره مهاجرت هردو نامه تاییدیه و گواهی تعهد را برای بررسی پرونده شما استفاده می کند. لطفا توجه داشته باشید ممکن است برای تصمیم گیری نهایی از شما درخواست مدارک اضافی و اطلاعات کاری اضافی بکند.لازم به ذکر است که اگر در پرونده نامه تاییدیه نباشد و یا شرایط دیگر رعایت نشده باشد، پرونده توسط اداره مهاجرت رد می شود.  

سطح زبان مورد نظر استارت آپ

توانایی ارتباط برقرار کردن در هنگام کار به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هردو به موفقیت کسب و کار شما در کانادا کمک می کند. شما می بایست مدرک زبان خود را در پرونده ارسال نمایید در غیر این صورت پرونده شما بررسی نخواهد شد. شما می بایست حداقل CLB 5 را در زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هردو در هر چهار مهارت مورد نظر ارائه نمایید. 

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )