انگشت نگاری کانادا
انواع ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری کانادا که به بایومتریک کانادا هم شناخته می‌شود، یکی از مراحل اخذ ویزای کانادا می‌باشد که برای انجام آن باید به یکی از دفاتر وک کانادا مراجعه نمایید. انگشت نگاری سفارت کانادا شامل دو مرحله ارائه اثر انگشت و ارائه عکس انگشت نگاری می‌باشد که کل آن‌ها بین 5 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد و اگر شما بیش از 13 سال یا کمتر از 79 سال سن داشته باشید، موظف به ارائه آن خواهید بود.

وقت انگشت نگاری سفارت

به دلیل آنکه کشور کانادا در ایران سفارت یا کنسولگری ندارد، متقاضیان برای ارائه بیومتریک کانادا باید به دفاتر وَک کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) امارات (دبی و ابوظبی)، قطر (دوحه)، گرجستان (تفلیس)، ارمنستان (ایروان)، عراق (اربیل)، آذربایجان (باکو)، پاکستان (اسلام آباد)، عمان (منامه)، یا کویت (کویت) مراجعه کنند. دفاتر وک کانادا معمولا روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 15:30 (به وقت محلی) فعال می‌باشند. البته جمع آوری و ارسال اطلاعات انگشت نگاری بر عهده کارگزاری وی اِف اِس گلوبال (VFS global) می‌باشد.

نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری ویزای کانادا

زمانی که برای دریافت ویزا یا اقامت کانادا اقدام می‌کنید و هزینه را به صورت ارزی از طریق حساب کاربری خود پرداخت می‌کنید، درخواست شما از سوی سفارت کانادا بررسی می‌شود و تا ظرف 24 الی 72 ساعت (در برخی موارد استثنا ممکن است طولانی‌تر شود) نامه‌ای دریافت می‌کنید که BIL نام دارد. دعوت‌نامه ارائه انگشت نگاری ویزای کانادا (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) یا همان Biometric Instruction Letter نامه‌ایست که با در دست داشتن آن به یکی از دفاتر وَک (Visa Application Centre) مراجعه می‌کنید. این برگه نشان دهنده پرداخت هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا و داشتن حساب کاربری درخواست ویزا برای ارائه بایومتریک کانادا است.

مهلت انجام انگشت نگاری

در شرایط عادی هر فرد از زمان دریافت نامه انگشت نگاری 30 روز مهلت خواهد داشت تا برای انجام بیومتریک به یکی از دفاتر وک کانادا مراجعه نماید. این مهلت 30 روزه بنا به شرایط زمانی قابل تغییر خواهد بود.

هزینه انگشت نگاری سفارت

هزینه ارائه بیومتریک به شکل فردی 85 دلار، به شکل خانوادگی 170 دلار و برای گروه‌های هنری یا نمایشی 255 دلار می‌باشد و در صورت نتیجه نگرفتن شما و موافقت نشدن با درخواست شما هیچ‌گونه هزینه‌ای از سوی سفارت کانادا به شما استرداد نمی‌گردد. توصیه می‌شود این مبلغ را در زمانی که به شکل آنلاین اقدام به ثبت درخواست می‌کنید پرداخت کنید و به زمان دیگری موکول نکنید. زیرا پرداخت نکردن این مبلغ در دریافت نامه بیومتریک شما اختلال ایجاد می‌کند.

  • در صورت اقدام خانوادگی هزینه همیشه 170$ ثابت می‌باشد، بدون توجه به اینکه خانواده شما چند نفر تشکیل شده، یا اگر حتی درخواست‌های افراد از یک نوع نباشد، به طور مثال پدر خانواده درخواست ویزا اقامتی داشته باشد و باقی افراد درخواست ویزای توریستی ؛ فقط باید همه افراد در یک وک و همگی با هم اقدام کنند.

مدت زمان اعتبار انگشت نگاری

اعتبار انگشت نگاری برای ویزای توریستی، تحصیلی و کاری 10 سال است و حتی در صورتی که ریجکت شوید هم دولت کانادا مشخصات و اطلاعات شما را تا 15 سال نگه داری می‌کند، گرچه اعتبار آن برای اقدام مجدد برای اخذ ویزا تنها 10 سال می‌باشد. در مورد کیس‌های اقامت دائم، اگر با اپلیکیشن شما موافقت شود، دولت کانادا اطلاعات شما را تا 80 سالگیتان ذخیره خواهد کرد، اگر نتیجه درخواست شما بدل شدن به یک شهروند دائم باشد، دولت کانادا اطلاعات شما را برای همیشه حذف می‌کند و اگر موفق نشوید در صورتی که رد شدن درخواست شما به دلایل سلامت، مشکلات مالی یا هرگونه عدم تطابق باشد تنها 5 سال از اطلاعات شما نگه داری می‌کند. همینطور اگر عدم موافقت با کیس شما به دلیل ارائه نامناسب باشد، از اطلاعات شما 10 سال نگه داری می‌شود. گرچه هر بار که اقدام می‌کنید باید انگشت نگاری جدیدی ارائه کنید. در مورد پناهجویان، سرنوشت تقاضای آنان هرچه باشد، اطلاعات آن‌ها تا 100 سالگیشان محفوظ خواهد ماند.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )