افزایش صدور شهروندی کانادا در سال ۲۰۲۲
اخبار مهاجرت

افزایش صدور شهروندی کانادا در سال ۲۰۲۲

این کشور صدور شهروندی کانادا را از ابتدای سال ۲۰۲۲ به طرز چشمگیری افزایش داده است، زیرا قصد دارد با انباشت و زمان طولانی و رو به رشد پردازش درخواست‌ها مقابله کند.

ارقام رسمی نشان می‌دهند که در سه ماهه اول سال جاری میلادی، بیش از ۹۵ هزار نفر گواهی شهروندی کانادا را دریافت کرده‌اند، در مقایسه با ۱۳۶،۶۰۴ نفری که برای کل سال ۲۰۲۱، موفق به دریافت این گواهی شدند. با نرخ فعلی، کانادا می‌تواند در طول سال ۲۰۲۲، برای بیش از ۳۸۰ هزار نفر شهروندی صادر کند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا هم، تعداد مراسم شهروندی را افزایش داده است.

شان فریزر، وزیر مهاجرت، اواخر ماه گذشته و در هفته شهروندی اظهار داشت: من به کانادایی بودنم افتخار می‌کنم و شرکت در مراسم خوشامدگویی به اعضای جدید جامعۀ کانادا، همیشه برای من افتخار بزرگی بوده است.

این هفته فرصتی بود تا به معنای واقعی کانادایی بودن فکر کنیم؛ آزادی افراد در زندگی، ارتباط با مناظر زیبای طبیعت کانادا و فرصتی برای همه برای دستیابی به پتانسیل کاملشان بدون توجه به پیشینه آن‌ها.

من هر روز برای کانادایی بودنم از خدای خود سپاسگزاری و همه را تشویق می‌کنم تا به معنای واقعی کانادایی بودنشان فکر کنند.

تعداد درخواست‌های معوقه شهروندی کانادا در اوایل ماه گذشته، ۳۹۹،۳۲۵ عدد بود

از میان ۲٫۱ میلیون درخواست معوقه برای اقامت دائم و اقامت موقت و شهروندی در اوایل ماه گذشته، ۳۹۹،۳۲۵ درخواست برای شهروندی کانادا بود.

کانادا در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم شهروندیِ بیشتر در سال جاری میلادی از طریق مدرن سازی و افزایش خدمات خود برای افرادی است که می‌خواهند کانادایی شوند.

اداره مهاجرت در بیانیه‌ای خاطرنشان کرده است: در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰، این اداره پلتفرم جدیدی را راه‌اندازی کرد که کانادا را به یکی از اولین کشورهای جهان تبدیل می‌کرد که آزمون شهروندی را به صورت آنلاین ارائه می‌داد. اداره مهاجرت همچنین با برگزاری مراسم به شکل مجازی از آپریل ۲۰۲۰، به سرعت خود را با محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری کرونا سازگار کرد. به لطف این اقدامات، ما اکنون افراد بیشتری را، نسبت به پیش از همه‌گیری کرونا، به آزمون‌ها و مراسم شهروندی خود دعوت می‌کنیم.

در تاریخ ۲۹ آپریل، در میان درخواست‌های معوقۀ اداره مهاجرت، ۵۳۰،۲۶۹ نفر منتظر تایید درخواست‌های اقامت دائم و ۱،۲۰۰،۷۹۱ نفر در صف انتظار برای رسیدگی به درخواست‌های اقامت موقت خود بودند. این تعداد به همراه درخواست‌های معوقه شهروندی، در مجموع ۲،۱۳۰،۳۸۵ درخواست بودند.

سخنگوی اداره مهاجرت گفته است: هر چند کانادا در سال ۲۰۲۱ بیشترین اقامت دائم را از طریق رسیدگی به تعداد بی‌سابقه‌ای از درخواست‌ها صادر کرد، اما محدودیت‌های سفر و سایر عواملِ مرتبط با همه‌گیری کرونا منجر به تأخیر در رسیدگی به پروندۀ بسیاری از متقاضیان دیگر و انتظار طولانی آن‌ها برای به‌روزرسانی درخواست‌هایشان شده است. ما می‌دانیم که باید به این موارد رسیدگی شود.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )