اعتراض به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا
تجدید نظر ویزای کانادا, مهاجرت به کانادا

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا را بررسی کنید. ببینید چه چیز شما را به این روز انداخته است و فراموش نکنید که هرگز بن‌بستی در کار نیست. همواره راهی، کوره‌راهی برای جان سالم به در بردن وجود دارد؛ به خصوص اگر پای بن‌بست ریجکتی ویزای کانادا در میان باشد. در این یادداشت تنها با یک راه از هزار و یک راهِ مواجهه با ریجکت شدن ویزای کانادا آشنا می شوید و برای اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا آماده خواهید شد!

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

چرا ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟ پیش‌تر در یادداشتی مفصل به آن پرداخته‌ایم. آن‌جا نوشتیم که دولت به هر ترتیب دوست ندارد متقاضی دریافت ویزا کانادا در آینده برایش دردساز شود، هزینه هنگفتی روی دستش بگذارد، پای بزهکاران بین‌المللی را به خاک آن کشور باز کند و یا به پناه‌گاهی برای مهاجران سرگردان و بلاتکلیف بدل گردد. به همین خاطر آفیسر برای تایید ویزا آیتم‌های گوناگونی را زیر نظر می‌گیرد و به دنبال آن درخواستی را رد و یا تایید می‌کند.

در یادداشت‌های گوناگون معمولا از 15 تا 30 مورد را به عنوان دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا بر می‌شمارند. ما در مطلب پیشین همه این موارد را به پنج دسته تقسیم کرده‌ایم و درباره هر یک توضیحاتی داده‌ایم. بد نیست این دلایل را یک‌بار دیگر نیز مرور کنیم:

  • گنگ و نامفهوم بودن هدف از سفر به کانادا
  • نقص مدارک و اسناد گوناگون
  • ناتوانی مالی در پرداخت هزینه سفر
  • جرائم بین‌المللی

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای کار کانادا و حتی اقامت دائم شما چاره‌ای جز اعتراض ندارید. اعتراض به ریجکت ویزای کانادا به مثابه یک شانس دوباره برای متقاعد ساختن افسر سفارت است. شما اعتراض می‌کنید و در فاصله این اقدام به اعتراض، که تنها 60 روز وقت دارد، تا بررسی آن می‌کوشید افسر سفارت را متقاعد سازید که سفر شما به کانادا برای این کشور هیچ دردسر نخواهد داشت.

دلایل رد ویزای کانادا را پیگیری کنید

پیش از اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا شما می‌بایست بدانید که به چه دلیل با درخواست‌تان برای اخذ ویزا مخالفت شده است. در برخی از موارد افسر در نامه ریجکت شدن ویزای کانادا دلایلش را به وضوح عنوان می‌کند.

در بسیاری از موارد اما از دلایل واضح ریجکتی در نامه‌ای که به منظور اطلاع‌رسانی صادر می‌شود، خبری نیست. یعنی هیچ پیدا نیست که  چرا درخواست شما ریجکت شده است. در نتیجه شما نیز نمی‌دانید دقیقا با استناد به چه چیز باید اعتراض کنید. به همین دلیل پیش از اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا با استفاده از سیستم نت کامل آفیسر (GCMS) از افسر سفارت‌خانه بخواهید که همه چیز را کامل و مبسوط توضیح دهد. هر چه اطلاعات‌تان از آن‌چه موجب رد شدن ویزای شما شده است کامل باشد،  در اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا گام‌های محکم‌تری برخواهید داشت.

اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

همان طور که توضیح دادیم اگر ویزای تحصیلی شما نیز ریجکت شود باز هم باید سراغ Cover letter بروید. به این ترتیب با نوشتن نامه ای سو برداشت های احتمالی یا توضیحاتی که واضح نیستند را برای افسر ویزا شفاف سازی می کنید. ممکن است درباره مدارک تحصیلی شما شبهه هایی وجود داشته باشد که بتوانید آن ها را بر طرف کنید. به هر ترتیب نا امید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )