ارشد مجدد در کانادا
انواع ویزای کانادا, دانشگاه های کانادا, مهاجرت از طریق کار, مهاجرت به کانادا, مهاجرت تحصیلی کانادا

ارشد مجدد در کانادا

برای اخذ مدرک ارشد مجدد در کانادا ما به شما اطلاعات لازم را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید. کانادا با داشتن یک سیستم آموزش پذیرفته‌شده و باکیفیت بالا در سطح جهان، یکی از گزینه‌های اصلی دانشجویان بین‌المللی برای تحصیلات تکمیلی است. همچنین این کشور به‌عنوان یکی از کشورهایی است که بیشترین سرمایه‌گذاری را در زمینه آموزش در بین کشورهای عضو OECD انجام می‌دهد.

که هرساله مرتباً این سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش می‌دهد. به همین دلیل، استانداردهای تحصیل در کانادا کاملاً بالا است. یکی دیگر از دلایل مهم ترجیح تحصیلات دانشگاهی در کانادا، فرصت کار برای دانشجویان است. دانشجویان در طول تحصیلات تکمیلی و بعد از فارغ‌التحصیلی در شهرهای بزرگی مانند تورنتو، مونترال و ونکوور و یا در شهرهای دیگر به مدت دو سال اجازه کار دارند.

تحصیلات تکمیلی در کانادا حدود یک تا دو سال طول می‌کشد. به‌طور خاص، برنامه‌های کارشناسی ارشد مبتنی بر تمرین مانند MBA یک سال طول می‌کشد. برنامه‌های آموزشی با توجه به رشته‌های گوناگون بسیار متنوع است.

مدرک کارشناسی ارشد دوم می‌تواند به شما کمک کند تا در یک رشته جدید پیشرفت کنید و بتوانید در یک مسیر شغلی جدید حرکت کنید.

حالا این مسئله مطرح می‌شود که ارشد مجدد در کانادا ممکن است و یا اگر امکان تحصیل به مستر دوم است به چه صورتی است؟ که در این مقاله سعی شده سؤالات و مسائل عمده‌ای که برای اکثر افراد که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا از این طریق را دارند بررسی شود.

بررسی امکان گذراندن کارشناسی ارشد مجدد در کانادا

در واقع تا زمانی که شما پول را به سیستم وارد می‌کنید، هیچ کس شما را از ادامه منع نمی‌کند. باید بدانید جهت گذراندن مستر مجدد در کانادا، هیچ محدودیتی در میزان مدرک تحصیلی واقعی شما وجود ندارد. بااین‌وجود نظرات موافقان و مخالفان برای ارشد مجدد در کانادا را بسنجید. تحصیل در خارج از کشور گران است و اگر زبان انگلیسی شما واقعاً خوب باشد، به‌عنوان یک حرفه‌ای راحت می‌توانید وارد کشور می‌شوید و اقامت دائم بگیرید که در این صورت شهریه کمتری به‌عنوان دانشجوی کانادایی پرداخت می‌کنید.

شرایط کارشناسی ارشد مجدد در کانادا

بارزترین و حداقل معیارهایی که دانشگاه‌ها از دانشجو می‌خواهند؛ این است که در یکی از آزمون‌های TOEFL ، IELTS، حتی GMAT یا GRE موفق باشید.

اگر TOEFL یا IELTS برای پذیرش مشروط وجود نداشته باشد، می‌توان از طریق سایر آزمون‌ها درخواست داد. به‌طورکلی، دانشجویان باید تسلط بالایی در زبان برای درخواست از دانشگاه جهت تحصیلات ارشد مجدد در کانادا داشته باشند. اگر چنین مدارکی نداشته باشید، ابتدا باید در آموزش زبان، از طریق آموزشگاه‌های زبان که دوره‌های خاصی را در اختیار دارند، آموزش ببینید.

ازآنجاکه دوره تحصیلات دانشگاه‌های کانادا به‌طورکلی بین سپتامبر و می است، تاریخ درخواست باید بین ژانویه و آپریل باشد. برای اطلاعات دقیق می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای ما استفاده کنید، زیرا این امر در بعضی از دانشگاه‌ها متفاوت است.

جهت درخواست ارشد مجدد در کانادا دانشجو باید دانشجوی فارغ‌التحصیل یا ارشد باشد و حداقل دارای میانگین معدل 3.00 باشد و مدرکی از نمره تافل یا آیلتست داشته باشد.

بیشتر دانشگاه‌های کانادا از دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود GRE یا GMAT درخواست می‌کند. اگر دانشجو در نظر دارد مستقیماً مستر را شروع کند، باید نتیجه نتایج GMAT و GRE، ارائه دهد.

توانایی شروع کارشناسی ارشد در کانادا نه‌تنها به نتایج این 2 آزمون بستگی دارد، بلکه به عواملی که در زیر ذکرشده است نیز بستگی دارد.

 • کفایت مالی
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • موفقیت تحصیلی
 • نتایج آزمون دانش و مهارت
 • نامه‌های مرجع و سایر عوامل

هزینه ارشد مجدد در کانادا

هزینه درخواست برای مستر مجدد در کانادا با توجه به دانشگاه متفاوت است، اما بین 75-165 دلار کانادا است.

رشته‌های هنر و علوم انسانی در مقیاس هزینه پایین قرار دارند، و دندانپزشکی، معماری و تجارت در نزدیکی رتبه‌های برتر قرار دارند. دانشجویان داخلی کانادا به‌طورکلی هزینه‌های تحصیلشان تقریباً نصف از مبلغ پرداختی توسط دانشجویان خارجی است.

اما برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا چندین فرصت بودجه وجود دارد. و همچنین بورس‌های تحصیلی توسط دانشگاه‌هایی ارائه‌شده است که برای جذب در مقطع تحصیلات تکمیلی از افراد با استعداد خارج از کشور طراحی‌شده است.

فرآیند برنامه درخواست کارشناسی ارشد مجدد در کانادا

 • روند درخواست مانند سایر کشورها است. شما باید موارد زیر را به‌عنوان مدارک ارسال کنید:
 • یک فرم درخواست تکمیل‌شده، که اغلب به‌صورت آنلاین ارسال می‌شود.
 • یک کپی تأییدشده از مدارک و رونوشت‌های خود
 • یک شرح‌حال
 • اثبات مهارت انگلیسی و  یا فرانسه، بسته به درخواست خود
 • منابع یا توصیه‌نامه‌ها

اگر تحصیلات لیسانس و یا ارشد قبلی را در خارج از کانادا به پایان رسانده‌اید، برای تعیین معادل صلاحیت خود در کانادا، نیاز به تأیید مدارک تحصیلی خود جهت ارزیابی دارید. شما باید هزینه ارزیابی اعتبار بین‌المللی را پرداخت کنید، مگر اینکه قبلاً گزارش ارزیابی اعتبار بین‌المللی شخص ثالث داشته باشید.

درخواست ارشد مجدد در کانادا، شما به‌طورکلی توسط يك دفتر مركزي ارزيابي می‌شود تا اطمينان حاصل شود كه حداقل نيازهاي ورود را داريد. سپس به دانشکده یا دانشگاه ارسال می‌شود، که کیفیت علمی و مناسب بودن هدف برای درخواست موردنظر شما را ارزیابی کنند.

در صورت موفقیت، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که باید بتوانید برای ویزا یا بورس تحصیلی اقدام کنید.

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمی کنیم خیالت راحت. فیلدهای موردنیاز ( * )